Ranking najpopularniejszych akcesoriów do notowania

➡️ Niemal każdego dnia większość z nas wykonuje jakieś notatki. Mogą to być zapiski w postaci listy zakupów, złote myśli, a także inne niezbędne spostrzeżenia lub wiadomości.

✍️ Bardzo często notatki warto przechowywać w miejscu, w którym z łatwością je odnajdziemy.
Dzisiaj przedstawimy ranking najpopularniejszych narzędzi, które przydają się zarówno podczas sporządzania zapisków, jak i w późniejszym czasie.

 

 

Podstawa, czyli notes 📚

➡️ Wśród wielu modeli notesów, jakie są dostępne na rynku artykułów papierniczych i biurowych, jednym z najbardziej uniwersalnych będzie notatnik kołowy, który zdecydowanie ułatwia szybkie notowanie.
Taki notes to bardzo przydatny artykuł zarówno w biurze, jak i w domu. Możemy zapisywać na nim listy zakupów, zadania do wykonania, jak i również harmonogramy czy plany zajęć.

Notatniki biurowe to niezastąpione akcesoria dla wszystkich tych, którzy cenią sobie rozmaite formy zapisków. Przydadzą się np. w pracy podczas wewnętrznych spotkań, jak i w trakcie zewnętrznych zebrań.
Do sporządzania nieco bardziej obszernych notatek z pewnością przyda się notes biurowy A4. Jest to praktyczne rozwiązanie dla każdego, kto w codziennej pracy musi zbierać multum informacji, a następnie przenieść je na papier.

✅ Przydatny będzie też notes A5, ponieważ jest poręczny oraz zgrabny. Ciekawym wyborem będzie notes z gumką. Jest on szczególnie praktycznym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie ład i porządek w notatkach. Poza tym może być doskonałym pomysłem na prezent.
Z kolei dla osób ceniących sobie zarówno odręczne notowanie, jak i pilnowanie terminarzy, najlepszym wyborem będzie notatnik z kalendarzem. Stanowi on niejako formę organizera, dzięki któremu możemy bez problemu notować najważniejsze informacje przez 365 dni w roku.

Notatnik z Kalendarzem do Lepszej Organizacji

✅ Bardzo fajną opcją będzie również zakup notatnika z długopisem. Jest to bardzo praktyczna, a zarazem elegancka forma prezentu – zarówno dla pracowników, jak i wspólników czy klientów. Taki notes stanowi bardzo modny gadżet reklamowy.
Minimalistyczna forma takiego upominku to notes kieszonkowy. Notatnik gładki to kolejna propozycja dla każdego, kto ceni sobie minimalizm. Można go wykorzystać na wiele sposobów. Taki notes również doskonale nadaje się na gadżet reklamowy.
☝️ Jesteśmy pewni, że przypadnie on do gustu każdemu kontrahentowi ze względu na swój uniwersalny charakter.

 

 

Kołozeszyt – idealna opcja dla studentów 📒

➡️ Wśród studentów, jak i również pracowników biurowych, najpopularniejszy jest zdecydowanie kołozeszyt. Wśród dostępnych na rynku modeli, bestsellerem stały się te z polipropylenową okładką.
Ta forma notatnika została wyposażona w specjalną spiralę, która ułatwia wygodne otwieranie oraz sporządzanie notatek niemal w każdych warunkach. Kołozeszyt to wręcz idealne uzupełnienie dla długopisu lub pióra.

✅ Najlepszym wyborem będą kołonotatniki A5, które posiadają wysokiej jakości grzbiety z podwójną, metalową spiralą, umożliwiającą swobodne wyrywanie potrzebnych stron z notatkami.
Kołonotes A5 to niezbędne uzupełnienie wyposażenia każdego studenta uczelni wyższej – ze szczególnym uwzględnieniem wykładów.

✅ Polecamy także kołonotatnik z wymiennym wkładem. Tak naprawdę to od naszych preferencji zależy, czy będzie to notes z czystymi kartkami, w kratkę czy w linie.
Kołobrulion A5 cieszy się szczególną popularnością wśród modeli z giętką, laminowaną okładką. Dzięki oprawie ze spiralą, gwarantuje 360-stopniowe otwieranie, pozwalające na wykorzystanie go jako podkładki do wykonywania codziennych notatek.

 

 

Zeszyty dla dzieci 📓

➡️ Każdy, kto zajmuje się wychowywaniem dzieci, wie, jak ważny jest wybór odpowiedniego zeszytu na zajęcia szkolne. Absolutnym bestsellerem stały się modele marki Oxford. Wymienić możemy tutaj zeszyty z kolekcji Touch.
Laminowane okładki zostały pokryte folią w formie „soft touch”, która wyróżnia się aksamitną miękkością. Do tego intensywne kolory, które przyciągają uwagę oraz odpowiednia dla najmłodszych uczniów podwójna linia kolorowa – doskonale sprawdza się w każdym szkolnym wyposażeniu.

Zeszyty dla Dzieci - Kolorowe Zeszyty Marki Oxford

Zeszyt Oxford A5 posiada oprawę zszywkową, umożliwiającą wygodne otwieranie oraz zamykanie. Każdy model dostępny jest zarówno w wersji w linie, jak i w kratkę. W ofercie mamy także uniwersalne i stonowane zeszyty pastelowe Oxford – najlepsze do codziennego sporządzania notatek.
Wśród wielu dostępnych modeli, warto wyróżnić zeszyt 16 kartek – idealny dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką pisania.

🎒 Dla nieco starszych uczniów polecamy zakup zeszytu z 32 kartkami, a także praktyczne zeszyty Oxford A5 80 kartek, które są wyposażone w papier OPTIK, zapewniający doskonałe odczucia w trakcie pisania.
Tutaj tusz z długopisów i piór nie przebija się na drugą stronę kartki dzięki odpowiedniej gramaturze, a sam papier jest idealnie biały, miękki, jedwabisty w dotyku i wytrzymały na uszkodzenia.

 

 

W świecie pamiętnika

➡️ Pamiętnik to pewnego rodzaju formuła notatnika, która opowiada o zdarzeniach z pewnego dystansu czasowego. Jego autor opowiadać może nie tylko o tym, jak przebiegały określone zdarzenia, ale i ujawniać również swoją opinię wobec nich w momencie pisania.
Pamiętnik zazwyczaj jest tworzony przez dziewczynki i nastolatki, które chcą zapisywać swoje myśli, aby pozostały z nimi na dłużej. Regularne sporządzanie takich notatek pozwala wyrazić emocje i przeżycia, dzięki którym mamy możliwość lepiej poznać siebie.

⭐ Jest to również doskonały trening umiejętności artykułowania wypowiedzi. Przykładowo – jeśli dziecko ma kłopoty z kontaktami społecznymi, wyrażaniem emocji i odnalezieniem się w grupie, pisanie pamiętnika pomoże zebrać myśli i wyrazić je na papierze.

✅ Tak naprawdę istnieją dwa sposoby na prowadzenie pamiętnika. Pierwszy to osobisty i autobiograficzny. Z kolei drugi sposób to przekazywanie pamiętnika tym, którzy wiele dla nas znaczą i pragniemy, aby dokonali własnego wpisu do naszego notatnika.
Przed kilku laty taka forma była nazywana Złotymi Myślami.

 

 

Pora na przechowywanie, czyli do czego segregator na dokumenty

Segregator stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie ład i porządek w notatkach i dokumentach. Poprzez wykorzystanie tego artykułu biurowego, można uporządkować rozmaite rzeczy.
Taki segregator będzie niezastąpiony w każdym biurze zaraz obok notatników. Najpopularniejszy i najczęściej wybierany jest segregator ringowy A4.

Segregator Ringowy do Lepszej Organizacji Ważnych Dokumentów

📚 Był jednym z pierwszych, jakie pojawiły się na rynku akcesoriów biurowych. Z czasem ulepszano je o innowacyjne technologie ułatwiające działanie.
Dobrym przykładem będzie wyposażenie segregatora w mechanizm dźwigniowy. Segregator ringowy najczęściej wykonany jest z polipropylenu, co świadczy o jego doskonałej jakości. Idealnymi akcesoriami będą tutaj koszulki przezroczyste lub koszulki groszkowe.

 

 

Teczka vs organizer

➡️ Kolejne warte uwagi akcesoria, w których możemy przechowywać rozmaite notatki oraz zapiski to teczki tekturowe. Chronią zawartość przed zabrudzeniami oraz zagnieceniami.
Są szczególnie praktyczne podczas transportu wybranych papierów. Ich uniwersalność sprawia, że sprawdzą się zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

☝️ Tekturowa teczka na dokumenty posiada bardzo wiele zastosowań. Jest obecna praktycznie w każdym domu oraz firmie. Takie teczki są najczęściej wykonane z mocnego kartonu o grubości, często zabarwionego i lakierowanego z zewnętrznej strony.

✅ Z kolei organizer na dokumenty to jeden z najbardziej uniwersalnych artykułów. Został wykonany z trwałego, odpornego na zadrapania tworzywa ABS.
Ciekawą opcją jest również organizer z szufladami. Wyróżnia się przezroczystą, błyszczącą obudową oraz symbolami, które wskazują możliwe opcje przechowywania.

Organizer na Dokumenty - Większy Ład i Porządek

⭐ Kolejnymi pomocnymi narzędziami, które często towarzyszą teczkom i organizerom, są klipsy biurowe. Najczęściej wykorzystuje się je do łączenia kartek w konkretne zestawy.

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Notes kieszonkowy – do czego służy?

Notesy kieszonkowe stały się hitem na rynku artykułów biurowych oraz szkolnych. Ich niewielki format sprawia, że zmieszczą się dosłownie wszędzie. Taki mały notes do torebki przyda się każdemu, kto ceni sobie praktyczne rozwiązania. Wśród najlepiej sprzedających się małych notatników, możemy znaleźć: notatnik A6, notatnik A7 oraz notatnik B5. Z kolei doskonałą formą prezentową będzie mały notatnik z długopisem, który jest nie tylko praktycznym, ale i pomysłowym zestawem. Mały notatnik najczęściej występuje w formie książkowej, jednak są również wersje o budowie sztancowanej z wyrywanymi kartkami.

Czym są zeszyty przedmiotowe?

Szkolne zeszyty przedmiotowe pomogą każdemu uczniowi w codziennym pakowaniu. Na rynku dostępne mamy zeszyty do języka polskiego, historii, matematyki, chemii, fizyki, biologii, geografii, języka angielskiego oraz wielu innych przedmiotów. To tzw. zeszyty personalizowane.

Teczka z gumką czy teczka na wiązanie?

Teczki wiązane nie są tak komfortowe w użytkowaniu jak teczki na gumkę. Z drugiej jednak strony ich zapięcie jest dużo bardziej solidniejsze. Dobrze związane tasiemki pozwalają na przenoszenie w teczce większej ilości dokumentów bez obawy o przypadkowe otwarcie.