Jaki zeszyt wybrać na studia?

Kołozeszyty📒

➡️Kołozeszyt, inaczej zwany zeszytem na spirali to odmiana zeszytu, który posiada po boku ruchome kółeczka lub spiralę, które pozwalają na łatwe i szybkie wyrywanie kartek. Kółka są wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego, w zależności od modelu. Dzięki temu, że kartki posiadają specjalne dziurki, można je wygodnie wpiąć do segregatora.Korzystanie z kołozeszytu jest o wiele wygodniejsze niż w przypadku klasycznego zeszytu, ponieważ nie trzeba martwić się o zszywanie czy sklejanie kartek. Dodatkowo, dzięki spiralce, kartkę można obrócić o 360 stopni, złożyć zeszyt i pisać w komfortowy sposób, nawet bez biurka czy podstawki. Wiele marek z artykułami papierniczymi posiada szeroki wybór zeszytów na spirali

📓Firma Oxford posiada w asortymencie kołozeszyty o różnych wymiarach, kolorach oraz wzorach.
Dodatkowo, sam możesz zdecydować czy wybierzesz kołozeszyt gładki, czy taki w linię lub kratkę.
W ich ofercie znajdziemy także kołozeszyty z twardą okładką, co zapobiega szybkiemu niszczeniu się i możliwości przenoszenia zeszytu w plecaku czy torbie, bez obaw o nieestetyczne wygięcie okładki.

🔥 Dla większej wygody i organizacji, możesz zaopatrzyć się w kołozeszyt z zakładkami lub kolorowymi marginesami, co pozwoli na lepsze uporządkowanie notatek i łatwiejsze odszukiwanie konkretnych zagadnień. Warto również zainteresować się zeszytami z kartkami na spirali firmy Interdruk, która w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz tego typu produktów o wysokiej jakości.

 

Zeszyt pukka pad📚

🧮 Zeszyty pukka pad są artykułami papierniczymi, które sprawdzą się u pierwszoklasistów, którzy zaczynają swoją przygodę z piśmiennictwem, jak i u studentów, doświadczonych w tworzeniu notatek. Każdy z zeszytów pukka pad odznacza się wyjątkowym oraz oryginalnym wyglądem, które w połączeniu z wysoką jakością tworzą niezwykły produkt. Każdy z kołozeszytów pukka pad posiada➡️ przezroczystą, polipropylenową okładkę ochronną, chroniącą zeszyt przed zniszczeniem i zabrudzeniem oraz papier bardzo dobrej jakości. Marka posiada w swojej ofercie zeszyty o różnych formatach.

W zależności od indywidualnych potrzeb wyróżniamy kilka wielkości zeszytów:

✔️A5, czyli najczęściej spotykany format o wymiarach 14,8 x 21cm
✔️A4, którego wielkość wynosi 21 x 29,7cm
✔️B5 o następujących wymiarach: 17,6 x 25cm

➡️ Jeśli szukasz zeszytu dla dziecka w podstawówce, najlepiej sprawdzi się zeszyt pukka pad A5, natomiast na studia, do wykonania większej ilości notatek, polecamy pukka pad A4, który wystarczy na dłużej.
Często dobrym zamiennikiem dla zeszytu jest notes, o którym dłużej rozpisaliśmy się w tym artykule.

Wygodne zeszyty do notatek

 

Kołozeszyt A4☝️

📒 Zeszyt na spirali w formacie A4 to artykuł, który jest idealnym wyborem dla osób, które dużo notują i nie mają czasu na sklejanie czy zszywanie kartek. Jest to dobra opcja dla studentów lub pracowników biurowych, ale także dla licealistów lub nauczycieli. Marka Oxford posiada szeroki wachlarz kołozeszytów, które różnią się od siebie i pozwalają na indywidualne dopasowanie, specjalnie do potrzeb przyszłego użytkownika❗️
W naszym sklepie znajduje się duży wybór kołozeszytów, różnych marek. Na pewno coś dla siebie wybierzecie.

➡️Przede wszystkim, musisz wybrać czy potrzebujesz kołozeszytu A4 w kratkę, czy w linię.
➡️Dostępne są również zeszyty na spirali A4 o czystych kartkach, które sprawdzą się szczególnie osobom tworzącym kolorowe notatki lub mapy myśli.
➡️Kolejnym kryterium jest ilość kartek w zeszycie. Na rynku dostępne są między innymi kołozeszyty A4 z 60, 200 lub 250 kartkami.
➡️Jeśli potrzebujesz solidnego produktu, który będziesz nosić w torbie lub plecaku i nie chcesz martwić się o szybkie zniszczenie, najlepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na zeszyt na spirali z twardą oprawą, która temu zapobiegnie.

 

Kołozeszyt Oxford A4👩‍🎓

📚 Co roku, pod koniec każdego lata, uczniowie i studenci zaopatrują się we wszystkie niezbędnie przybory szkolne i artykuły papiernicze. Świetnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które tworzą codziennie niezliczone ilości notatek, może okazać się kołozeszyt A4 Oxford. Dzięki możliwości swobodnego wyrywania kartek, które posiadają specjalne dziurki po boku, można łatwo wpiąć je do segregatora czy skoroszytu, bez konieczności używania kleju lub zszywek do złączenia notatek w całość.📚

✅Jeśli szukasz idealnego zeszytu na studia to zeszyt na spirali w formacie A4 jest dla Ciebie❗️ Duży format i wygodne użytkowanie sprawią, że pisanie notatek oraz map myśli będzie przyjemnością, a nie tylko przykrym obowiązkiem. W ofercie znajdziesz kołozeszyty A4 ze 100, 200 lub 250 kartkami. Ilość stron w zeszycie zależna jest od Twoich potrzeb.

 

Kołozeszyt A5🔥

❤️ Wybór zeszytu do szkoły podstawowej lub szkoły średniej co roku nasuwa wiele pytań.

  • Jaka wielkość będzie odpowiednia❓
  • Jaki rodzaj zeszytu wybrać do konkretnego przedmiotu❓
  • Wziąć zeszyt z grubszymi, czy cieńszymi kartkami❓
  • Z miękką czy grubą okładką❓

➡️ Przychodzimy Ci z pomocą, odpowiadając na nie. Nauczyciele zazwyczaj wymagają zeszytu klasycznej wielkości, czyli w formacie A5, który zmieści się do każdego plecaka lub torby. Tutaj warto zastanowić się nad zeszytem na spirali A5, który jest niezwykle wygodny, ponieważ w razie większych błędów, swobodnie można wyrwać z niego kartkę, bez niszczenia reszty zeszytu.

✔️Do matematyki oraz innych przedmiotów ścisłych najlepiej sprawdzi się zeszyt w kratkę, a do języka polskiego czy angielskiego – zeszyt w linię. Zeszyty firm Pukka pad oraz Oxford posiadają w swojej ofercie artykuły z wysoką jakością papieru, dzięki któremu żaden długopis lub pióro nie będzie przebijało ani robiło nieestetycznych plam. Jeśli nie chcesz martwić się o pozaginane okładki i niechlujny wygląd, polecamy wybór kołozeszytu A5 z twardą okładką, która zapobiegnie zniszczeniu zeszytu w plecaku🎒

Wybór zeszytów dla studentów i uczniów

 

Kołozeszyt B5📓

🖊Zeszyt na spirali B5 jest rozmiarem pośrednim pomiędzy A5, a A4. Sprawdzi się zarówno dla uczniów szkół średnich, jak i studentów. Jeśli nie notujesz bardzo dużo, ponieważ aktualnie jesteś na studiach zdalnych, to ten format zeszytu jest stworzony dla Ciebie. Oxford posiada w swoim asortymencie kołozeszyty B5 o różnej ilości stron, wielu kolorach okładek oraz z kilkoma rodzajami spiralek.📒

➡️ Warto zaopatrzyć się w tego typu zeszyt, ponieważ firma ta stawia na papier o najwyższej jakości, który jest przyjemny w dotyku, a tusz nie przebija przez niego, jak w przypadku cienkich kartek.🔥

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Na studia zeszyt czy laptop?

Aktualnie, coraz popularniejsze stają się notatki tworzone na laptopie lub tablecie ze specjalnym rysikiem. Jest to rozwiązanie bardziej ekologiczne niż używanie klasycznych zeszytów, jednak wymaga noszenia ze sobą całego sprzętu, łącznie z ładowarką do laptopa. W przypadku wyboru zeszytu, ćwiczymy swoją dłoń, jakość naszego pisma oraz nie męczymy wzroku, tak jak przy urządzeniach z ekranami.

Studia zeszyt czy segregator?

Noszenie segregatora może być uciążliwe, ponieważ w większości przypadków jest to duży i nieporęczny produkt. Z odsieczą przychodzą nam zeszyty na spirali z przekładkami, w których mamy swobodny dostęp do konkretnych notatek, z możliwością szybkiego ich odszukania, tak samo jak w przypadku posiadania segregatora.

Ile zeszytów na studia?

Jeśli wybierzesz duży kołozeszyt w formacie A4 z zakładkami, możliwe, że będzie to jedyny zeszyt jaki możesz potrzebować na cały semestr nauki. Każda przekładka może być jednym przedmiotem. Jeśli wolisz jednak większe uporządkowanie, wybierz kilka mniejszych zeszytów w formacie A5, każdy służący do notowania na innym przedmiocie.

Zeszyt B5 wymiary?

Zeszyt B5 jest zeszytem o wymiarach pośrednich między formatem A5, a A4. Jego dokładne wymiary wynoszą 17,6 x 25cm.