Jak segregować dokumenty?

⭐ W tym artykule opiszemy kilka rodzajów pomocy do porządkowania dokumentów, między innymi teczki czy organizery na dokumenty. Znajdziesz tu także wpisy o segregatorach oraz koszulkach na papiery.

➡️Oprócz tych artykułów, bez wątpienia przydadzą Ci się również inne przybory biurowe: 🖍 długopisy, zakreślacze itp. 🖍  Jeśli chcesz dowiedzieć się, czego potrzebujesz do biura, przeczytaj tekst o artykułach biurowych.

 

Teczka na dokumenty 📚

📒 Skórzana teczka na dokumenty kojarzyć może się z sędziami czy adwokatami, którzy mieszczą w niej sterty dokumentów, potrzebnych na rozprawę. To jednak tylko stereotyp, ponieważ może być ona pomocna dla każdej osoby, która musi nosić wiele papierowych notatek z pracy do domu i z domu do pracy, a jak wiadomo, niewygodnie jest nosić je w rękach lub w torbie.
➡️W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na teczkę na dokumenty w rozmiarze A4 lub A5. Większa będzie nadawać się do klasycznego rozmiaru kartek, ale także można schować do niej mniejsze papiery.

📒Oprócz materiałowych lub skórzanych teczek, możesz zdecydować się na wersję papierową lub ze sztucznego tworzywa, które również uchronią dokumenty przed zniszczeniem oraz pomogą w organizacji.
☝️ Świetnym rozwiązaniem jest teczka na dokumenty z przegródkami, która pozwala na dokładniejszą segregację papierów oraz na szybsze odnalezienie tych właściwych, dzięki kolorowym oznaczeniom. Jeśli nie masz gdzie schować takiego organizera, wybierz wersję teczki na dokumenty z rączką, która pozwoli na swobodne noszenie jej w ręce.

 

Organizer na dokumenty ✔️

⭐ Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie miał bałaganu na biurku w domu lub na stanowisku pracy… Rozwiązaniem tego problemu jest organizer na dokumenty na biurko. Oprócz możliwości starannego posegregowania potrzebnych notatek i papierów, taki gadżet pozwoli też na stworzenie większej przestrzeni na powierzchni roboczej, ponieważ wszystkie kartki będą miały swoje miejsce. 🧮

⭐ Jeśli jednak nie masz miejsca na biurku, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie organizer na dokumenty do szuflady. Schowany w niewidocznym miejscu, nie będzie przeszkadzał, ale nadal świetnie sprawdzi się do segregacji papierów. Koniec z nieporządkiem i porozrzucanymi dokumentami.

 

Etui na dokumenty 📓

✅ Odbiegając od tematu dużych dokumentów i notatek, zatrzymajmy się na chwilę przy tych małych – dowodach osobistych czy prawach jazdy. Oprócz tych dwóch plakietek, posiadamy ich o wiele więcej, więc niestety łatwo je zgubić. Jeśli nie lubisz trzymać wszystkich plastików razem, w portfelu, pomocne może okazać się etui na karty i dokumenty ❗️
➡️ W ten sposób możesz schować wszystkie ważne karty i plakietki w jednym miejscu. W dobie używania kart płatniczych lub telefonu zamiast gotówki, wiele z nas nie potrzebuje w ogóle portfela, więc takie etui jest jedynym potrzebnym schowkiem na plastikowe karty.

❤️ W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno etui na dokumenty damskie, jak i etui na dokumenty męskie. Jeśli jednak na co dzień używasz tylko portfela, a taki gadżet przydałby Ci się tylko na wakacje lub wyjazd, posiadamy także etui na dokumenty podróżne lub samochodowe, które możesz łatwo schować do torby lub schowka w aucie.

Ładne etui na pomniejsze dokumenty

Segregator na dokumenty 🧮

Organizacja dokumentów w segregatorze to jeden z najpopularniejszych sposobów na uporządkowanie różnego rodzaju papierów. Dokumenty w biurze, rachunki domowe lub prace plastyczne dzieciaków – wszystko to możesz schować lub wpiąć do segregatora, a w razie potrzeby, w każdej chwili znaleźć i wyjąć.

🔥 Obecnie, wybór segregatorów jest bardzo szeroki, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Na biurowe półki najlepiej sprawdzą się segregatory A4, w różnych kolorach, które łatwo da się rozróżnić. Zmieści się w nich dużo stron, ponieważ są pojemne i wystarczają na długi czas.
🔥 Jeśli jednak potrzebujemy segregator na użytek własny, na przykład na dokumentację medyczną czy na domowe rachunki, wystarczy nam cienki segregator, który nie będzie zajmował dużo miejsca i łatwo schować go w szufladzie.
🔥 Dla studenta lub ucznia, który segreguje notatki według tematów, idealnie sprawdzi się segregator z karteczkami lub koszulkami, które można opisać. Dzięki temu, znalezienie odpowiednich kartek nie będzie sprawiało kłopotów.

➡️ Polecamy zapoznać się z ofertą segregatorów firm Herlitz lub Donau, które posiadają wszystkie, wyżej wymienione rodzaje tych artykułów o wysokiej jakości i świetnym designie.

 

Koszulki do segregatora ☝️

📒 Używać segregatora możemy na dwa sposoby – zrobić dziurkę w kartce za pomocą dziurkacza i wpiąć do segregatora lub użyć koszulki do segregatora w rozmiarze A4 lub A5, wpiąć ją do segregatora i wkładać do niej kartki. Dla zwolenników drugiej opcji polecamy zdecydować się na zamykane koszulki do segregatora, które dzięki obecności specjalnego klipsa, nie pozwolą kartkom umieszczonym w koszulce wypaść.

✔️ Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ możesz nosić segregator w dowolnej pozycji, bez obaw o latające dokumenty. Jeśli jednak wolisz klasyczne koszulki, ale obawiasz się o to, że kartki w zwykłych koszulkach mogą się pognieść, możesz wybrać koszulki do segregatora sztywne, które nie są podatne na zagięcia i lepiej chronią schowane w nich papiery. ✅

 

Klips biurowy 🖇

Małe lub duże klipsy biurowe są świetnym rozwiązaniem jako chwilowe spięcie całej dokumentacji, przed schowaniem jej do organizera czy segregatora lub jako rozwiązanie na dłuższy okres czasu.

➡️ Nasz sklep oferuje szeroki wybór różnych rozmiarów klipsów biurowych, dzięki czemu możesz wybrać takie, które będą idealne dla Ciebie i Twoich pracowników.

Deczki do dokumentów

 

Pojemnik na dokumenty 🎒

🧮 Pojemnik na dokumenty może być świetnym zastępcą organizera lub segregatora na dokumenty. Można postawić go na biurku lub na półce, pomieści wiele plików papieru oraz można go opisać. Dzięki temu wszystkiemu, łatwiej jest posegregować biurowe lub domowe dokumenty, a także notatki lub prace plastyczne.

➡️W ofercie posiadamy pojemniki na dokumenty plastikowe oraz papierowe, które naprawdę wspaniale sprawdzają się do organizacji dokumentów w firmie oraz w domu.  

 

Szafka na dokumenty 🔥

✔️ Szafka na dokumenty jest rozwiązaniem, które sprawdzi się w domowym biurze, ale także w firmie. Takie szafki są niewielkie, zwykle mieszczą się pod biurkiem, gdzie wygodnie jest do nich sięgnąć. Jest to opcja, dla tych, którzy nie mają miejsca na biurku lub dla osób, które zajmują się pracą, w której dokumenty są poufne i nie wolno trzymać ich na widoku.
☝️ Szafki na dokumenty zamykane na kluczyk zapewnią pełną dyskrecję oraz spokojną głowę posiadacza ważnych akt ❗️

 

Koszulka na dokumenty 🧷

⭐Koszulka na dokumenty może być używana samodzielnie lub jako element wyposażenia segregatora. Jeśli decydujemy się na korzystanie z niej, jako osobnego artykułu papierniczego, mamy do wyboru wiele rozmiarów, w których zmieścimy różne rozmiary kartek.

➡️ Koszulki na dokumenty:
✔️ A3
✔️ A4 
✔️ B5

➡️Sprawdzą się także do przechowywania notatek, zdjęć czy rysunków. Najlepiej wybrać sztywną koszulkę, gdyż zapobiegnie ona gnieceniu się schowanych w niej kartek.

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak długo przechowywać dokumenty?

Jak powszechnie wiadomo, dokumentów z różnych instytucji państwowych nie wolno wyrzucać. Trzeba je zachować w razie potrzeby ich okazania. Z wielu źródeł wynika, że dokumenty z różnych sektorów, trzeba przechowywać przez 10 lat.

Zgubione dokumenty, co robić?

W zależności od rodzaju zgubionego dokumentu, trzeba podjąć różne działania. W przypadku zgubienia karty bankowej lub kredytowej, jak najszybciej trzeba ją zastrzec i wyrobić nową. Podobnie ma się sprawa z dowodem osobistym, który także trzeba zastrzec w banku, a następnie w urzędzie miasta złożyć wniosek o wystawienie nowego.

Biała wiązana teczka, gdzie kupić?

Klasyczna biała teczka, często potrzebna w biurach lub na uczelniach. Stacjonarnie kupisz ją w większości dużych marketów lub sklepach papierniczych. Internetowo, zapraszamy do naszego sklepu, w którym oprócz białych teczek, znajdziesz wiele innych artykułów do segregacji dokumentów.

Co wkładamy do etui?

Do etui na dokumenty można schować dowód osobisty, prawo jazdy, a także karty bankowe. Sprawdzi się też do przechowywania dokumentów związanych z samochodem, takich jak dowód rejestracyjny, ubezpieczenie czy karteczka z ostatnim przeglądem.