Przybory biurowe

Pomocne przybory biurowe

Nieważne czy mowa tu o uczniach, czy też o pracownikach biurowych – każdy, kto na co dzień zajmuje się pracą biurową, powinien mieć odpowiednie wyposażenie. Jest to nie tylko kwestia wygody, lecz także dobrej organizacji pracy, porządku i estetyki. Posiadanie niezbędnych utensylii przyspiesza oraz usprawnia wykonywanie obowiązków pracownika ( bądź ucznia). Oprócz tego kojarzone jest z profesjonalizmem i rzetelnością. Z tego powodu zdecydowanie warto zainwestować w odpowiednie przybory.

 

Zakładki indeksujące

Naprawdę fajną sprawą są zakładki indeksujące samoprzylepne. Można nabyć je w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach, więc każdy na pewno znajdzie model dla siebie odpowiedni. Karteczki samoprzylepne indeksujące mają wiele zastosowań i są bardzo przydatne.
Często używa się ich w biurach do:
✔️szybkiego notowania ważnych dat,
✔️numerów telefonów lub
✔️krótkich notatek, przypominających o nadchodzących wydarzeniach.

Oprócz tego zakładki samoprzylepne można wykorzystać w celu pozostawienia krótkich notatek dla współpracowników i zostawić je na ich stanowisku pracy. Popularne są również w szkołach, gdzie uczniowie oznaczają nimi ważne fragmenty w książkach oraz zaznaczają w ćwiczeniówkach prace domowe do wykonania.

Ponad to karteczki indeksujące sprawdzają się jako fiszki i stanowią świetną pomoc w nauce do testów, bądź kartkówek.

 

 

Klipsy biurowe

Klipsy biurowe są kolejnym artykułem biurowym, mającym niezliczoną ilość zastosowań. Tak samo jak zakładki indeksujące, klipsy biurowe mają różne rozmiary.
✅Klipsy biurowe małe częściej znajdują swoje zastosowanie w szkołach, do spinania niedużych plików kartek i pomocy naukowych.
✅Z kolei klipsy biurowe duże, z reguły używane są do zbierania razem większej ilości dokumentów w biurach i korporacjach.

Klipsy Biurowe do spinania dokumentów

Ciekawym rozwiązaniem jest użycie dużego klipsa biurowego jako podstawkę na listę rzeczy do zrobienia lub małe zdjęcie. Wystarczy położyć go plastikową stroną do dołu, tak aby stabilnie stała na biurku a pomiędzy metalowe zapięcia wsunąć kartkę, którą chcemy tam umieścić. Kolejnym, interesującym pomysłem będzie wykorzystanie klipsa spinacza biurowego, jako prowizoryczną podstawkę na kable w biurze. W tym celu należy przypiąć go do biurka i włożyć końcówkę kabla w metalowe uchwyty. Dzięki tej sztuczce, kable nie będą poniewierały się po miejscu pracy, ani podłodze. Szczególnie zabawnie będzie to wyglądało, jeżeli użyjemy kolorowego klipsa biurowego.

 

Absolutna podstawa, czyli dobry długopis do pisania

Długopis należy do tych rzeczy, bez których nie można się obyć przy pracy biurowej. Jest on podstawowym narzędziem pracy uczniów i pracowników biurowych, dlatego ważne jest, aby był dobrej jakości. Wśród sprawdzonych marek można wymienić długopis parker oraz długopis waterman,
trwałe,
wygodne i
bardzo dobrze wyprofilowane, przez co znakomicie leżą w ręce.


➡️Dla nieco młodszych użytkowników materiałów piśmienniczych, godny polecenia będzie długopis ścieralny.

 

 

Długopis czerwony

Długopisu żelowego czerwonego zdecydowanie nie powinno zabraknąć wśród naszych materiałów biurowych. Będzie on nieoceniony przy zapisywaniu ważnych notatek. Dzięki jego jaskrawej barwie z pewnością nie przeoczymy tego, co zapisaliśmy. Długopis bic czerwony jest jednym z najczęściej wybieranych czerwonych długopisów na rynku. Pisze całkiem dobrze i można nabyć go za grosze. Jeżeli jednak zależy nam na lepszej jakości, warty uwagi będzie długopis parker czerwony. Oczywiście jego cena będzie znacznie wyższa, wzrośnie jednak proporcjonalnie do jakości.

Długopis parker z czerwonym wkładem
✔️posiada nakładkę ze stali szlachetnej,
✔️jest solidny i
✔️wytrzymały.
Dostępny jest w wielu modelach i kolorach, jego wkłady są wymienne. Ponad to parker długopis czerwony można spersonalizować poprzez dodanie dowolnego grawera.

 

 

Zakreślacze do notatek

Kiedyś dostępne tylko w kilku podstawowych kolorach, dziś zachwycające różnorodnością barw. Kolorowe zakreślacze to następny niezbędnik wśród wyposażenia biurowego. Szczególnie często używane są przez uczniów. Zdecydowanie ułatwiają przyswajanie nowych informacji. Ostatnim hitem są pastelowe zakreślacze stabilo. Wyglądają po prostu obłędnie a ich cudne odcienie różu i fioletu, urzekają zarówno młodszych, jak i starszych.

Zakreślacze Biurowe do podkreślania

Zakreślacze pastelowe dopiero od niedawna są dostępne w polskich sklepach, dlatego niewiele firm wprowadziło je do swojej oferty. Część z nich niestety nie jest zbyt dobrej jakości. Niektóre kolory są tak wyblakłe, że prawie ich nie widać, inne z kolei są zbyt mocne i w niczym nie przypominają pasteli. Zakreślacze stabilo sprawdzają się jednak  świetnie. Dysponują szerokim wyborem kolorów, które są odpowiednio stonowane i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta.

 

 

Organizer na biurko

Jak często twoje biurko wyglądało tak, jakby przeszedł przez nie huragan❓

Obawiam się, że stanowiska pracy wielu z nas nierzadko są w stanie krytycznym. Aby tego uniknąć przydatny będzie przybiornik na biurko. Zaoszczędzi nam mnóstwo cierpliwości i czasu, który zamiast na sprzątanie, będziemy mogli przeznaczyć na coś innego.

Organizer na Biurko

Przybornik na długopisy pomieści wszystkie mazaki, długopisy, ołówki i zakreślacze, które normalnie porozrzucane byłyby po całym biurku. Przybiorniki na biurko sprawią, że miejsce, w którym pracujemy będzie czyste oraz zadbane, tym samym poprawiając naszą efektywność i samopoczucie.

 

Zszywacz biurowy

Bez zszywaczy biurowych zachowanie porządku w dokumentacji byłoby praktycznie niemożliwe. Duży zszywacz biurowy pozwala na złączenie ze sobą kartek papieru znacznie niżej, niż przy pomocy zszywacza biurowego małego. Bez wątpienia jest zatem bardziej praktyczny. Zszywacz biurowy duży ma również większe i grubsze zszywki, które trzymają papier o wiele mocniej od tych mniejszych. Z tego powodu będzie on raczej lepszym wyborem, chyba że zależy nam na zszywaniu wyłącznie małych karteczek.

 

Marker permanentny

Czarny permanentny marker będzie szczególnie przydatny przy podpisywaniu pudeł, bądź teczek do segregacji dokumentów lub innych przyborów biurowych. Pisak permanentny wykorzystać można również w pracach plastycznych, np. plakatach.

Marker permanentny czarny

Jest mocny, trwały i widoczny z daleka. Jedynym minusem jest jego ostry, charakterystyczny zapach.

 

Ryza papieru ksero

Jest to kolejny, absolutnie niezbędny przy pracy biurowej przedmiot. W każdej szkole i biurze powinna znajdować się ryza papieru a4. Chyba najbardziej popularnym papierem do ksero jest polspeed. Jako jeden z nielicznych papierów a4 do drukarki nadaje się do wytwarzania dokumentacji archiwalnej, przechowywanej wieczyście.

 

Taśma klejąca z podajnikiem

To mit, że taśma klejąca używana jest tylko przez dzieci. Jest bardzo przydatna także w biurach. Za pomocą taśmy samoprzylepnej, uratowana została niejedna teczka, czy kartonowe pudełko. Nie ma sensu jednak zaprzeczać, że zdecydowanie częściej widnieje ona na szkolnych ławkach. Super rzeczą jest taśma z podajnikiem. Taśma klejąca z podajnikiem jest wręcz idealna dla dzieci. Aby z niej skorzystać nie potrzebne są nożyczki, dlatego ryzyko że dziecko zrobi sobie nimi krzywdę, zmniejsza się do zera.

 

Teczka na dokumenty

Teczka na dokumenty a4 pozwala utrzymać je w należytym porządku i zapobiec przed zniszczeniem (zwłaszcza w czasie przewożenia papierów z miejsca na miejsce). Wśród teczek na dokumenty wyróżnić możemy:

Teczki na Dokumenty

Do tych najbardziej praktycznych, spośród wymienionych zalicza się teczka na dokumenty z przegródkami. Przechowywane w niej dokumenty są nie tylko dobrze zabezpieczone, ale też posegregowane w jej wnętrzu.

 

Nożyczki biurowe

Nożyczki biurowe, czyli ostatnia już pozycja na liście biurowych niezbędników, zdecydowanie jednak nie najmniej ważna. Nożyczki tetis należą do firmy, która od lat wiedzie prym w produkcji artykułów papierniczych. Tetis nożyczki występują w wersji dla leworęcznych i mają bardzo wygodny uchwyt. Dostępne są w wielu rozmiarach. Zakupić możemy zarówno nożyczki biurowe duże, jak i te małe, do użytku dzieci.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak zmazać długopis?

Jeżeli nie pisaliśmy długopisem ścieralnym, nie mamy możliwości usunięcia go gumką do ścierania. Aby usunąć atrament z papieru przyda nam się korektor. Na rynku dostępne są różne ich rodzaje: w pędzelku, długopisie i tak zwany korektor „myszka”.

Marker permanentny co to?

Marker permanentny jest flamastrem o trwałym, nieścieralnym tuszu. Nie da się zmyć go z żadnej powierzchni, dlatego posługując się nim, należy wykazać się ostrożnością.

Jak włożyć zszywki do zszywacza?

Aby włożyć zszywki do zszywacza należy pociągnąć za dwa, przeciwległe jego końce. W ten sposób oddzielimy jedną część zszywacza od drugiej. Pomiędzy nimi znajduje się przestrzeń, do której wkładamy zszywki.

Jaka teczka na studia?

Odpowiednia teczka na studia powinna być przede wszystkim trwała. Oczywiście musi być podpisana z przodu. Może być dowolnego koloru (chyba, że uczelnia tego wymaga), nie powinna mieć jednak żadnych nadruków.