Jaki segregator na dokumenty wybrać?

✅ Dla najwyższego komfortu i wygody pracowników biurowych, każde stanowisko pracy powinno być odpowiednio wyposażone. Niezbędnymi przyborami do pracy są długopisy, ołówki oraz zakreślacze✏️ a to tylko narzędzia do pisania! Kołozeszyty, notatniki i kolorowe karteczki  📒 po to, żeby móc zapisywać na nich najważniejsze kwestie lub oznaczać ważne godziny czy daty. Teczki, klipsy i organizery 🧮 do pomocy przy zachowaniu porządku i ładu, ale także do odpowiedniej segregacji dokumentów.
➡️ Wszystkie te przybory biurowe znajdziesz w naszym sklepie internetowym, gdzie posiadamy ich ogromny wybór. Od razu możesz skompletować cały zestaw artykułów, niezbędnych dla pracowników. ❤️

✔️ W tym wpisie skupimy się na ogromnych pomocnikach w porządkowaniu i przechowywaniu dokumentów, czyli segregatorach. Są one niezbędne w miejscach, w których trzeba przechowywać wiele dokumentów przez długie lata✅ a nie można sobie pozwolić na to, żeby były porozrzucane po kątach.
✔️Segregator jest również pomocny dla uczniów i studentów, ponieważ można w nim przechowywać zadania, notatki, ale także inne pomoce naukowe, które często lubią się gubić.
✔️Segregator świetnie sprawdzi się również w zaciszu domowym – pozwala na gromadzenie w nim domowych rachunków czy dokumentacji medycznej.
✔️Wszystko po to, żeby zaoszczędzić Ci zbędnego bałaganu i ułatwić szybkie wyszukiwanie potrzebnych papierów. W naszym sklepie posiadamy szeroki wybór przeróżnych segregatorów, o których nieco Ci opowiemy, dzięki czemu będziesz mógł wybrać ten najbardziej odpowiedni.

 

Segregator A4 📚

⭐ Kartka A4 ma następujące wymiary: 21x29,7cm. Jest to klasyczny rozmiar papieru, który kupujemy w ryzach i używamy w drukarce. Jeśli używasz głównie tego rozmiaru kartek do dokumentów czy notatek, zastanów się nad wyborem segregatora A4 ❗️
⭐Jest to niezbędnik w pracy, ponieważ pozwala na segregowanie oraz przechowywanie dokumentów, nawet przez długie lata. Jak powszechnie wiadomo, wszystkie umowy, ważne dokumenty, rachunki, trzeba archiwizować przez kilka lat, w razie potrzeby wglądu przez wyższe, państwowe instytucje.

☝️ Nic prostszego – jeśli wybierzesz segregator A4 z przekładkami, sprawa staje się jeszcze łatwiejsza, ponieważ dzięki obecności zakładek, jesteś w stanie posegregować dokumenty miesiącami, bądź konkretnymi datami ✅ Następnie wystarczy opisać konkretny segregator z tyłu, na grzbiecie i ułożyć na półce. Od tego momentu, segregatory z ważnymi papierami mogą spokojnie oczekiwać na kontrolę lub do czasu, kiedy już nie będą potrzebne.
➡️ Według własnych potrzeb, możesz wybrać segregator A4 cienki, jeśli pliki kartek nie są duże albo segregator A4 gruby, który zmieści dużo więcej papieru.

➡️ Polecamy zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego, w którym można znaleźć segregatory A4 Esselte, 📓 które dzięki swojej wysokiej jakości, ułatwiają pracę ludziom na całym świecie. Warto zapoznać się z klasycznymi segregatorami Esselte A4 50mm lub 75mm, 📒 które posiadają wszystkim znany mechanizm dźwigniowy. Ringi w tym mechanizmie są dostosowane do dziurek dziurkacza i rozchylane oraz zamykane przy użyciu specjalnej dźwigni. Wpięte dokumenty są przytrzymywane specjalnym dociskaczem, który pozwala na archiwizowanie większej ilości papierów, przy użyciu jednego segregatora.

 

Organizacja notatek- zapiski w segregatorach

 

Segregator A5

🔥 Rozmiar A5 to połowa rozmiaru A4, czyli wymiary kartki A5 to 21x14,8cm. Taką wielkość spotykamy głównie w zeszytach szkolnych oraz kalendarzach bądź notatnikach.
🔥 Mały segregator A5 będzie idealnym rozwiązaniem dla biur, w których jest potrzeba, żeby przechowywać mniejsze dokumenty, przykładowo rachunki lub wyciągi. Ta wielkość segregatora nie zajmuje wiele miejsca, można ułożyć go na półce lub schować do szuflady albo kartonu.
🔥 Jest to również świetna opcja dla uczniów lub studentów, którzy wykonują obliczenia i notatki na mniejszych kartkach, ale potrzebują większego uporządkowania tego, co wykonują.

➡️ W ofercie posiadamy segregatory A5 miękkie, które nie wymagają tego, żeby kartki były podziurkowane przed włożeniem do segregatora oraz segregatory A5 z 2 ringami, które posiadają klasyczną dźwignię, na którą wpinamy kartki już wyjęte spod dziurkacza.

❤️ Druga opcja jest wyborem bardziej ekonomicznym, ponieważ dzięki dociskaczowi w mechanizmie dźwigniowym 📚 jesteśmy w stanie zmieścić więcej stron dokumentów w jednym segregatorze, ale trzeba pamiętać o konieczności dziurkowania papieru, co nie jest konieczne przy wyborze pierwszej opcji.

 

Segregator B5 📓

🧷 Do segregatora w formacie B5 włożymy kartki o wymiarze 25x17,6cm. 🔥 Jest to dosyć niestandardowy rozmiar, spotykany głównie w zeszytach, kołonotatnikach lub kalendarzach.
🧷Warto jednak zaopatrzyć się w chociaż jeden miękki segregator B5, ponieważ świetnie sprawdzi się do archiwizowania rachunków księgowych lub innych ważnych dokumentów.
🧷Jest to także fajna opcja dla uczniów i studentów, którzy często posiadają kołozeszyty w formacie B5, z których łatwo wyrywa się strony. Tworząc notatki, a następnie chowając je do segregatora, młodzież może stworzyć świetną bazę do nauki.

 

Segregator miękki 📒

🧮 Jeśli nie masz specjalnej półki, która mogłaby służyć do przechowywania segregatorów w twardych oprawach, nie musisz się martwić.
Wybierz miękki segregator z koszulkami, który możesz schować do szuflady, kartonu lub po prostu położyć na biurku ❗️ Sprawdzi się równie dobrze, jak segregator stojący do archiwizowania dokumentów.

✔️ Dzięki obecności koszulek, w łatwy sposób możesz podzielić i odłożyć dokumenty lub notatki, żeby potem bez problemu odnaleźć te potrzebne do użycia.
🧑‍🎓 Miękki segregator to także świetna opcja dla studentów, ponieważ jest lekki, więc można zabierać go ze sobą na uczelnię, chowając do torby czy plecaka. Wszystkie potrzebne materiały i skrypty pod ręką, ✍️ a w dodatku perfekcyjnie ułożone. 

 

Prządkowanie dokumentów w segregatorach

 

Segregator 4 ringowy 🔥

🖇 Segregator z mechanizmem dźwigniowym to ten klasyczny, który posiada specjalne ringi, które są rozchylane i zamykane przy pomocy dźwigni oraz dociskacz pozwalający na zmieszczenie większej ilości dokumentów w jednym segregatorze.

➡️ W ofercie naszego sklepu posiadamy między innymi segregator 4 ringowy, który, jak sama nazwa wskazuje posiada cztery ringi, na które można nabijać kartki, wcześniej przedziurawione dziurkaczem lub koszulki.

Koszulki do segregatora 🧷

✅ Przechowywać dokumenty w segregatorze możesz na dwa sposoby:

⭐ Pierwszy, to bezpośrednie nabijanie lub wkładanie dokumentów do segregatora, bez żadnej ochrony.
⭐ Drugim sposobem jest używanie koszulek A4 do segregatora, które chronią kartki przed pobrudzeniem i wytarciem.

✅Użycie sztywnych koszulek do segregatora zapobiega także nieestetycznie pozaginanym rogom i wygnieceniem kartek. Dodatkowo, koszulki mogą być jeszcze jednym system segregacji dokumentów, ponieważ każdą z nich można osobno opisać lub oznaczyć.

 

Koszulki groszkowe ✔️

📓 Koszulki na dokumenty są nieodłącznym elementem, który powinien znaleźć się w każdym biurze, w którym zachodzi konieczność archiwizacji dokumentów.
📓 Groszkowe koszulki na dokumenty to specjalny rodzaj koszulek, które posiadają matową, groszkową strukturę, kilkukrotnie lepiej chroniącą dokumenty przed zabrudzeniem niż klasyczne, śliskie koszulki.
📓 Folia groszkowa jest wykonana z polipropylenu, który jest niezwykle wytrzymały i wykazuje właściwości antystatyczne.

 

Koszulki krystaliczne A4 ❤️

🗑 Podczas segregacji dokumentów, przechowywania notatek czy archiwizowaniu rachunków domowych, z pewnością przydadzą Ci się koszulki krystaliczne. Jest to klasyczny rodzaj koszulek, który świetnie sprawdzi się jako samodzielna opcja do przechowywania dokumentów, ale także jako element wyposażenia segregatora.

➡️ W naszym sklepie internetowym posiadamy koszulki firmy Donau oraz Bantex, które cieszą się dobrą opinią, dzięki wysokiej jakości i świetnej trwałości.
➡️ Koszulki na dokumenty Esselte są produktem, na który również powinieneś zwrócić uwagę, ponieważ są niezwykle wytrzymałe i posłużą na wiele lat pracy.

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak naprawić segregator?

Segregator posiada prosty mechanizm dźwigniowy, który jest dosyć wytrzymały i nie jest skłonny do psucia się. Jeśli zdecydujesz się na wybór segregatora z ringami, posłuży Ci on na wiele lat pracy.

Jak układać faktury w segregatorze?

Do porządkowania faktur polecamy zaopatrzyć się w segregator A4 z przekładkami, który ułatwia segregację dokumentów. Każdą zakładkę można oznaczyć jako konkretny miesiąc lub datę, co usprawni układanie faktur i nie pozwoli na pomyłki.

Jaki segregator na dokumenty najlepszy?

Najlepszym wyborem będzie segregator gruby w formacie A4, który pozwoli na archiwizowanie dużej ilości dokumentów. W komplecie z koszulkami na dokumenty będzie spełniał swoje zadanie w perfekcyjny sposób, ponieważ pozwala wtedy na bardzo szczegółowe uporządkowanie wraz z opisaniem.

Koszulki groszkowe, a krystaliczne – różnica?

Koszulki groszkowe posiadają specjalną, chropowatą powłokę, która skuteczniej chroni schowane w niej dokumenty przed zabrudzeniem i są bardziej odporne na mechaniczne uszkodzenia. Koszulki krystaliczne natomiast, są przezroczyste, więc wsunięte do nich papiery są lepiej widoczne niż w przypadku koszulek groszkowych. Obydwa rodzaje koszulek posiadają powłokę antystatyczną i pasują do każdego rodzaju segregatora.