Co w biurze piszczy, czyli właściwa organizacja miejsca pracy

💼 Ergonomia pracy biurowej to kluczowy składnik, dzięki któremu jesteśmy w stanie być w pełni produktywni podczas wykonywania różnorodnych zadań.

💼 Na wydajność pracowników ma również wpływ odpowiednie wyposażenie stanowiska oraz przestrzeni wokół niego. Dlatego skupimy się na tym w dzisiejszym artykule ❗️

 

 

Artykuły biurowe – przydatne narzędzia do skutecznego działania

➡️ Akcesoria biurowe pozwalają na właściwą organizację miejsca pracy oraz pomagają w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Do absolutnych niezbędników zaliczyć można:
segregatory oraz teczki na dokumenty,
koszulki transparentne
długopis,
notes.

 

 

Segrgacja najważniejszych dokumentów

➡️ Segregowanie dokumentów to jedno z podstawowych zadań, jakie towarzyszy osobom pracującym w biurach. Odpowiednie porządkowanie stosu papierów wymaga odpowiednich narzędzi. Najczęściej stosowanymi akcesoriami są segregatory oraz teczki tekturowe.
Najbardziej rozpowszechnione są segregatory ringowe. Są to produkty, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w archiwizowaniu dokumentacji.

Segregatory do Organizacji Dokumentów

✅ Nieodłącznymi elementami, które wykorzystuje się podczas korzystania z segregatorów, są koszulki krystaliczne. Umożliwiają one nie tylko segregację dokumentów, ale także ich odpowiednie przechowywanie.
Doskonale sprawdzą się w każdej firmie, w której ceni się porządek. Koszulki na dokumenty posiadają właściwości antyelektrostatyczne. Segregatory i koszulki sprzedawane są w kilku formatach, z których najpopularniejszy to A4.

✅ Pozwala on na przechowywanie większości standardowych papierów. Do przechowywania rachunków lub wyciągów najbardziej odpowiedni będzie z kolei segregator A5.
Równie popularne są teczki papierowe, które idealnie nadają się do przechowywania rysunków, szkiców, notatek, jak i tradycyjnych form dokumentów.

☝️ Chronią one zawartość przed zabrudzeniem oraz zagnieceniami. Są funkcjonalne podczas transportowania ważnych papierów, folderów oraz katalogów.

 

 

Narzędzia piśmienicze

➡️ Aby skutecznie wykonywać notatki oraz podpisywać dokumenty, należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie piśmiennicze. Zdecydowanym liderem na rynku jest długopis.
Obok piór i ołówków tworzy fundament przydatnego sprzętu zarówno w szkołach, na uczelniach, jak i w miejscach pracy. Najczęściej wybiera się długopisy niebieskie, ponieważ są one najbardziej uniwersalne.

✅ Dobry jakościowo długopis powinien być wydajny, a wkład z atramentem płynnie piszący. Istotna jest także obudowa, z której wykonany został taki długopis. Ważne jest, aby nie wyślizgiwał się z dłoni i nie męczył palców podczas pisania ❗️
Ciekawym rozwiązaniem są przybory z gumowym profilowaniem, które znacznie ułatwiają korzystanie z tego narzędzia piśmienniczego. Oprócz standardowych modeli długopisów bardzo funkcjonalne stają się modele żelowe, sprzedawane w różnorodnej palecie kolorów.

✅ Służą one przede wszystkim do zapisywania istotnych notatek, które wyróżniają się na tle całego tekstu. Szczególnie popularne są długopisy kolorowe żelowe, gdzie wśród nauczycieli prym wiedzie długopis czerwony.
Wykorzystywane są podczas sprawdzania zadań i kartkówek oraz wystawiania ocen, zapisywanych w dzienniku. Ciekawym rozwiązaniem są także popularne cienkopisy. Umożliwiają one wykonywanie notatek, szkiców, projektów oraz rysunków z uwzględnieniem niepowtarzalnej precyzji.

Czerwony Cienkopis dla Nauczyciela

✅ Co je wyróżnia ❓ Przede wszystkim trwała, metalowa budowa końcówki piszącej, która jest odporna na wszelkiego rodzaju złamania i rozwarstwienia, gwarantując wysoki komfort pisania.
Dostępne są zarówno w podstawowej wersji kolorystycznej, jak i nieco bardziej rozbudowanej. Kolorowe cienkopisy pozwalają na zapisywanie nawet bardzo drobnych liter, co jest szczególnie istotne podczas notowania na marginesie lub na mini karteczkach samoprzylepnych.

✅ Popularyzacja długopisów jako narzędzi do pisania, pozwoliła na tworzenie przez różnorodne marki zestawów prezentowych, które sprawdzą się podczas różnych okazji. Eleganckie długopisy posiadają najczęściej wykończenie z polerowanej lub lakierowanej stali.
Niektóre modele wyposażone są  w chromowane dodatki, co wpływa na prestiż. Wysoka jakość produktów jest sygnowana znanymi markami, co związane jest z ich trwałością oraz niezawodnością działania.

☝️ Markowe długopisy to gadżety, które doskonale nadają się na prezent. W codziennych, mniej oficjalnych sytuacjach eleganckie długopisy stanowią doskonałą alternatywę dla piór kulkowych oraz wiecznych ❗️

 

 

Papier i zeszyty do notowania

➡️ Oprócz solidnego przyboru piśmienniczego, ważne jest również odpowiednie miejsce do zapisywania. Wśród najbardziej popularnych znajdują się notesy.
To pomocne akcesoria, w których możemy notować niemal każdą myśl. Dla dzieci podstawowym notatnikiem jest zeszyt, który towarzyszy im już od najmłodszych szkolnych lat ❗️

✅ Wśród wielu modeli notesów, z jakimi każdy z nas miał do czynienia, jednym z najbardziej uniwersalnych będzie notatnik kołowy, który wpływa na szybkie notowanie i wyrywanie kartek. Notatnik z wyrywanymi kartkami to bardzo przydatny gadżet w każdym biurze oraz domu.
Można na nim wykonywać np. codzienne listy zakupów. Taki notatnik kołowy uwielbiają zarówno dorośli, jak i dzieci. Dla najmłodszych dostępne są notesy w formie kolorowych zwierzątek czy emotikonów, a także innych ciekawych wzorów.

✅ Uwagę przykuwają barwne okładki oraz nietypowe kształty. Taki notes zazwyczaj posiada gładkie karteczki. Z kolei dla dorosłych notatniki z wyrywanymi kartkami są najczęściej sprzedawane w tekturowej oprawie z zadrukiem w kratkę.
Popularną formą stały się notesy na gumkę. Urzekają one nie tylko prostotą, ale i funkcjonalnością. Ich niewielki rozmiar sprawia, że z łatwością można schować każdy egzemplarz do nesesera, torebki lub plecaka.

Miejsce do notatek

☝️ Takie notesy możemy bez problemu wykorzystać do zapisania numerów telefonów oraz ważnych adresów, aby móc mieć je zawsze w zasięgu ręki ❗️ Kieszonkowe notesy będą również idealne do zapisywania rozmaitych sentencji.

 

 

Gadżety biurowe – dodatki, w które warto zainwestować

⭐ Oprócz wyżej wymienionych elementów bardzo istotne są również przybory biurowe, które można zaliczyć do grupy użytecznych gadżetów. Absolutnym must have stały się zakładki indeksujące ❗️
Karteczki samoprzylepne indeksujące są niezastąpione zarówno w biurze, jak i na studiach. Umożliwiają wyraźne zaznaczanie istotnych pól, do których z łatwością można wracać.

⭐ Funkcjonalnym atutem zakładek indeksujących jest to, że najczęściej są pakowane w zestawy kolorów. Karteczki do zaznaczania są stosunkowo trwałe, co daje możliwość ich wielokrotnego przeklejania z miejsca na miejsce.
Kolorowe karteczki samoprzylepne stosuje się najczęściej w obrębie książki, notatnika lub zestawu papierów bądź zapisków ❗️ Takie rozwiązanie sprawdza się u większości studentów, przygotowujących się do egzaminów podczas sesji.

 

 

Zakreślacze

➡️ Kolejnym elementem wartym uwagi są zakreślacze.
Warto korzystać z nich podczas oznaczania w tekście istotnych informacji, które będą wyróżniały się na tle podstawowego tła.

Zakreślacze - Przydatne przy Notatkach

➡️ Kolorowe frazy są zdecydowanie łatwiej przyswajalne. W dzisiejszych czasach kolorowe zakreślacze są wręcz niezbędne do szybkiej, a zarazem dokładnej pracy.

 

 

Zszywacze biurowe i spinacze

⭐ W TOP 3 akcesoriów znalazły się również zszywacze biurowe, które dostępne są jako gadżety bez których żaden pracownik biurowy nie wyobraża sobie funkcjonowania.
Dostępne są różne modele zszywaczy. Różnią się one od siebie przede wszystkim rozmiarem.

Zszywacz i Spinacze - Przydatne Akcesoria w Biurze

⭐ Ich cena jest uzależniona w głównej mierze od solidności wykonania oraz funkcjonalności, jaka im towarzyszy. Zastępczo warto mieć również pod ręką spinacze biurowe ❗️
Ten gadżet nie niszczy spinanych ze sobą kartek. Pozwala także na ich szybkie rozdzielenie, bez naruszania struktury papieru.

 

 

Organizer na biurko

➡️ Na sam koniec zostawiliśmy organizer na biurko, który pomieści wszystkie przybory piśmiennicze oraz akcesoria. Przybornik na biurko sprawi, że miejsce pracy będzie zawsze zadbane oraz uporządkowane.

Organizer na Biurko - Ładny i Praktyczny

➡️ Najczęściej wyposażony jest w rozmaite przegródki, które przeznaczone są na przechowywanie popularnych artykuły biurowych – w tym długopisów, zakreślaczy, nożyczek oraz spinaczy.

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Spinacze a zszywacze – jaka jest różnica?

Spinacz to nic innego jak kawałek odpowiednio wygiętego drutu, który służy do utrzymywania razem pliku kartek papieru. Jego stosowanie nie wymaga inwazyjnych metod. Każdy spinacz można z łatwością usunąć z dokumentacji. Z kolei zszywacze – jak sama nazwa wskazuje – zszywają pliki kartek, a do pozbycia się zszywek, stosuje się zazwyczaj rozszywacz. Narzędzie to – w przeciwieństwie do spinacza, ingeruje w strukturę papieru. Warto jednak mieć oba akcesoria w swoich biurowych zasobach.

Teczki tekturowe czy segregatory – co wybrać?

Segregatory przydadzą się przede wszystkim do przechowywania rozmaitych dokumentów, takich jak faktury, umowy oraz zestawienia. Z kolei teczki tekturowe to doskonałe rozwiązanie na przechowywanie luźnych i nieposegregowanych dokumentów, które można tematycznie opisać na okładce.

Kolorowe zakreślacze – które będą najlepsze?

Kolorowe zakreślacze dostępne są zarówno w wersji neonowej, jak i pastelowej. Najlepsze do zaznaczania ważnych informacji będą odpowiedniki neonowe, ponieważ dzięki swojej formule pozwalają na wyraźne wyróżnienie tekstu na tle całości. Ponadto ważne są również formaty. Na rynku dostępne są zarówno tradycyjne wielkości, jak i zakreślacze mini, które sprawdzą się w podróży lub w delegacji.

Zakładki indeksujące a przekładki indeksujące – czym się różnią?

Zakładki indeksujące pozwalają na zamieszczanie dodatkowych zapisków oraz oznaczaniu ważnych informacji, z kolei przekładki pozwalają na łatwą segregację – np. według określonej tematyki.

Długopisy brokatowe – komu posłużą najlepiej?

Długopisy z brokatowym wkładem doskonale sprawdzą się wśród dzieci, które już od najmłodszych lat są bardzo kreatywne. Są to modele szczególnie uwielbiane przez dziewczynki, ponieważ pełnią funkcje ozdobne, pozwalając na swobodne dekorowanie rysunków czy kolorowanek.