Ranking najlepszych przyborów do pisania

🖊 Przybory do pisania to najpopularniejsza kategoria akcesoriów, która towarzyszy każdemu człowiekowi już od najmłodszych lat. Ręczne pisanie aktywuje czuciowo-ruchowe obszary mózgu, angażuje więcej zmysłów i pozwala otworzyć się na to, czego mamy się nauczyć.
Dzięki pisaniu uczymy się także skutecznego zapamiętywania. Pierwotne elementy stosowane do celów pisarskich były produktami pochodzenia naturalnego.

🖋 W starożytności oraz średniowieczu do pisania na materiałach miękkich niezbędny był atrament – najczęściej węglowy. Do wypełnienia i podpisywania cennych dokumentów często stosowano również złotą i srebrną farbę.
W miarę upływu kolejnych tysiącleci, uznanie zyskały takie przybory, jak: ⭐ ołówek, pióro oraz długopis.

 

 

Historia piórem się toczy🖋

➡️ Eleganckie, cenione na całym świecie, kojarzone z wysoką pozycją – takie właśnie jest pióro wieczne. Powstało dużo wcześniej niż tradycyjny ołówek.
W latach 20. XX wieku Howard Carter odnalazł w grobowcu Tutenchamona pierwsze narzędzie pisarskie, przypominające kształtem pióro. Była to zaostrzona rurka z trzciny umieszczona w miedzianej oprawce z atramentem.

✅ Współczesne pióra wieczne w znacznym stopniu różnią się od pierwowzoru. Jednym z lepszych pomysłów na zakup tego akcesorium będzie jego wybór dla dziecka.
Uczniakom korzystającym z pióra wiecznego zdecydowanie łatwiej będzie utrwalać dobre praktyki kreślenia znaków w zeszycie. Modele te często są grubsze, a w przekroju przypominają wyglądem trójkąt, co ma na celu maksymalizację komfortu użytkowania. Dodatkowym ułatwieniem jest antypoślizgowy uchwyt.

✒️ Pióro wieczne dla dzieci powinno posiadać wysokiej jakości stalówkę irydową. Ważne jest także aby było wyposażone w odpowiedni system dozowania atramentu, który będzie skutecznie zapobiegał tworzeniu się brudzących kleksów oraz nadmiernemu wysychaniu atramentu.
Pióro ze stalówką dla dzieci powinno być wyposażone również w ergonomiczną, gumowaną lub silikonową końcówkę, aby skutecznie ułatwiać odpowiednie utrzymanie pióra w dłoni podczas pisania.

Pióro - Eleganckie Narzędzie Pisarskie

✅ Ważny jest też cieszący oko design. Wielu rodziców zastanawia się, jakie pióro wieczne dla pierwszoklasisty będzie najlepszym wyborem. Przede wszystkim należy kierować się myślą, że zakup idealnego pióra musi być powiązany z nauką pisania i narzędzie to powinno być wyposażone w miękką stalówkę, aby móc gładko sunąć po papierze.
Pióro wieczne dla dzieci na naboje będzie najbardziej pożądaną alternatywą. Jest to zdecydowanie najbardziej popularny oraz znany system napełniania piór. Pióro wieczne dla dziecka jest bardzo ważnym narzędziem piśmienniczym, które wpływa nie tylko na naukę pisania, ale również ćwiczenie tzw. motoryki małej, czyli zespołu czynności, które są wykonywane za pomocą dłoni i palców.

☝️ Należy podkreślić, że dla młodszych uczniów, warto zainwestować w pióro, które samo podpowie, jaki chwyt będzie najbardziej odpowiedni. Wybierajmy zatem modele z wyraźnym profilowaniem.
Towarzyszące im zagłębienia w oprawce sprawiają, że palce kierują się na odpowiednie miejsca, jednocześnie układając się w najbardziej prawidłowy chwyt.

 

 

Fenomen pióra Parker ✒️

➡️ Pióro wieczne Parker cieszy się popularnością od 1888 roku. Jest to wyjątkowa marka przyborów piśmienniczych dostępnych na rynku. Najpiękniejsze pióra wieczne tego producenta wyróżniają się w głównej mierze niepowtarzalnym designem oraz kolorem stalówki.
Podczas zakupu warto zwrócić szczególną uwagę na preferencje, które będą istotne dla użytkownika. Połączenie klasyki z nowoczesnością oferuje np. linia Parker Vector.

✅ To właśnie ta seria jest idealnie dostosowana do wszystkich tych, którzy chcą poczuć niepowtarzalną przyjemność z pisania. Parker Vector stanowi świetną alternatywę dla początkujących uczniów.
Pióra te są lekkie i smukłe. Posiadają również żywe kolory, które sprawiają, że ich atrakcyjność wizualna zyskuje charakter. Korpus produkowany jest ze stali nierdzewnej z dopasowanymi wykończeniami.

Pióra Parker - Najsłynniejsze i Dobre Pióra do Pisania

🖋 Każde pióro Parker Vector jest wyposażone w specjalną zatyczkę. Obudowa wraz ze skuwką zostały wykonane z białego tworzywa odpornego na zarysowania.
Stalówka została wykonana ze stali nierdzewnej, zapewniającej niezawodną trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Jej kształt został zaprojektowany z myślą o osobach zarówno prawo jak i leworęcznych.

Pióro Parker Vector posiada również dwukanałowy system dozowania atramentu – współpracuje zarówno z nabojami, jak i z tzw. tłoczkiem. Kolejna warta uwagi linia nowoczesnych piór Parker to linia Jotter.
Pióro Parker Jotter stanowi niepowtarzalną ikonę wzornictwa. Parker Jotter to atrakcyjne kolorystycznie akcesoria piśmiennicze, których wyróżniająca się formuła sprawia, że od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych modeli amerykańskiej marki.

 

 

Super bohater – Pan długopis 🖊

➡️ Długopisy to jedne z najpopularniejszych akcesoriów piśmienniczych. Stosowane są wszędzie tam, gdzie przeplatają się różnorodne notatki, dokumenty oraz papiery niezbędne podczas pracy czy nauki.
Obok piór i ołówków są one fundamentem przydatnego asortymentu zarówno w placówkach edukacyjnych, jak i w miejscach pracy oraz w domu.

✅ Wśród dostępnych na rynku długopisów, najpopularniejsze są długopisy czarne oraz długopisy niebieskie. Warto podkreślić, że to narzędzie piśmiennicze wynalezione zostało w roku 1938 przez węgierskiego artystę i dziennikarza László Bíró.
Zaraz po wybuchu wojny uciekł on z kraju i wyruszył do Argentyny, gdzie wraz ze swoim bratem George'em, który był chemikiem, stopniowo udoskonalali piśmienniczy wynalazek.

✍️ Pierwsza masowa produkcja długopisów rozpoczęła się w trakcie trwania wojny w rejonach Buenos Aires. Akcesoria te stosowane są przez każdego z nas niemal każdego dnia.
Popularne formy to np. cienkopisy. Ze względu na mnogość kolorów, chętnie korzystają z nich także dzieci oraz młodzież. Tego rodzaju narzędzia piśmiennicze gwarantują wysoką jakość oraz wygodę użytkowania. Wyróżnia je bardzo dobra jakość tuszu oraz wytrzymała końcówka – odporna na uszkodzenia.

Długopis - Klasyczne Narzędnie Pisarskie

✅ Na szczególne uznanie zasługują eleganckie długopisy. Zaczynając od tych klasycznych ze stalową konstrukcją po nieco bardziej nowoczesne oraz designerskie – występującej np. w formie matowej czerni. Takie modele długopisów posiadają wykończenie z polerowanej stali.
Korpus jest bardzo często platerowany lub chromowany. Są to gadżety, które doskonale nadają się na prezent. Stanowią idealną alternatywę dla piór w codziennych, nieco mniej oficjalnych sytuacjach.

 

 

Bestseller, czyli magiczny długopis zmazywalny

🖊 Długopisy ścieralne posiadają zmazywalny tusz, który znika pod wpływem tarcia, pozwalając na wprowadzanie poprawek w tekście bez konieczności używania korektora.
To absolutny bestseller wśród dostępnych na rynku narzędzi piśmienniczych szczególnie wśród dzieci.

🖊 Polecamy w szczególności długopis zmazywalny Pilot Frixion, który pozwala w szybki sposób pozbyć się niechcianych znaków i liter w zapisanych notatkach.
Działanie długopisu ścieralnego polega na tym, że tusz staje się przezroczysty. Na skutek wzrostu temperatury, aktywator oddziela się od pigmentu.

 

 

Zestawy prezentowe, czyli elegancko i z klasą

⭐ Jeśli rozpoczynacie poszukiwania prezentu na wyjątkową okazję, warto zatrzymać się przy produktach z kolekcji Parkera. Każdy zestaw prezentowy Parker jest przygotowywany specjalnie z myślą o tych, którzy dążą do indywidualnego stylu.
Dostępne są m.in. długopisy Parker z grawerem – idealne jako podarunek dla nauczyciela w podzięce za trud wychowania oraz nauki. Polecamy także pióro Parker z grawerem – jako elegancki upominek na pożegnanie Prezesa lub Dyrektora firmy.

Pióro Parker z Grawerem - Idealny Pomysł na Prezent

⭐ Ciekawym połączeniem będą również zestawy łączone, czyli pióro i długopis w gustownym pudełku ozdobnym. Zdecydowanie warto zainwestować w takie rodzaje gadżetów. Absolutnym bestsellerem stało się gustowne pióro wieczne Parker Urban, które łączy w sobie prostotę czarnego korpusu w macie ze złotymi wykończeniami. ✒️
Lakier o proszkowej powierzchni wraz z polerowanymi detalami podkreślają bardzo wysoką jakość zestawu. Ponadto wyróżniająca się obudowa oraz nasadka wykonane z mosiądzu lakierowanego na czarno, robią piorunujące wrażenie.

 

 

Dla pasjonatów – ołówek do szkicowania ✏️

✅ Na początek warto zakupić ołówki do szkicowania drewniane o twardości 2B, 4B i 6B, które będą wystarczające, aby rozpocząć naukę rysowania. Z ich pomocą rozpoznamy indywidualne preferencje.
Warto zaopatrzyć się w kilka sztuk z każdego rodzaju, ze względu na to, że są to ołówki miękkie i łatwo się ścierają.

Ołówek - Podstawowy Przyrząd do Pisania i Rysowania

✍️ Z czasem można swój zestaw powiększyć o ołówek średni HB i twarde (2H, 4H). W dalszych etapach szkicowania wykorzystać można same ołówki twarde. Świetnie sprawdzą się one również przy tworzeniu konturów.

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Najlepsze pióro kulkowe – jakie?

Stalówka to jeden z najważniejszych elementów piór kulkowych. Wspomniana część produkowana jest z różnych materiałów, ale według większości najlepszym wyborem jest model wykonywany ze stali.

Dla kogo długopisy żelowe?

Długopisy żelowe cieszą się największą popularnością wśród dzieci. Najczęściej są to modele sprzedawane w specjalnych zestawach. Kolorowe długopisy służą przede wszystkim do zapisywania istotnych notatek, które mają za zadanie wyróżniać się na tle innych. Popularne są także wśród nauczycieli, którzy korzystają z nich podczas sprawdzania klasówek.

Czym są ołówki techniczne?

Ołówki techniczne to inaczej ołówki twarde. Oznaczane są literką H. Wyróżniają się niską ścieralnością, co oznacza, że po naostrzeniu przez dłuższy czas zachowują ostrą końcówkę i pozwalają na rysowanie precyzyjnych linii oraz drobnych detali. Polecane są m.in. do wykonywania szkiców architektonicznych, projektów oraz rysunków technicznych.