Pióra wieczne Parker czy warto je kupić?

Pióro to bardzo szlachetne narzędzie do pisania, które z pewnością jest marzeniem wielu uczniów, studentów oraz pracowników i właścicieli firm. Pisanie piórem sprawia naprawdę bardzo dużo frajdy i posiada wiele korzyści. Nie dość, że kreślenie liter za jego pomocą jest już samo w sobie pewnym przywilejem, to także kształtuje i wyrabia nasz charakter pisma. Aby dowiedzieć się jakie pióro wybrać warto zdobyć stosowną wiedzę na ich temat. W tym artykule postaramy się przybliżyć wszystkie kwestie związane z tym wyjątkowym artykułem piśmienniczym.

Pióro Parker – dlaczego pióro wieczne jest Ci potrzebne?

fot.: pixabay.com

Może wydawać się, że pytanie o to, po co nam pióro wieczne jest co najmniej dziwne, lecz ma sens. Istnieje wiele pobudek do tego, aby sięgnąć po pióro Parker. Dla części osób jest to chęć urozmaicenia codzienności oraz wprowadzenia powiewu  elegancji. 

Dla innych sięgnięcie po pióro wieczne będzie wiązało się z chęcią używania pięknego akcesorium  w pracy, co z pewnością nie umknie uwadze współpracownikom, klientom i kontrahentom. 

Kolejnym motywem mogą być względy ekologiczne. Pióra jak sama nazwa wskazuje, są wieczne, podczas gdy długopisy tworzone są z reguły jako produkt jednorazowego użytku. 

Pióro Parker — jakie wybrać?

Jednym z najpopularniejszych produktów marki jest pióro Parker Sonnet. Docenią go wszyscy miłośnicy tradycyjnego wzornictwa. Produkt ten słynie z niezwykłej elegancji i wyrafinowanej harmonii. Wyrazisty i minimalistyczny design, a także niepowtarzalne walory użytkowe to tylko nieliczne zalety tego artykułu piśmienniczego. 

Flagowym modelem marki Parker jest pióro wieczne Parker Duofold. Ciekawostką jest, że jego produkcji zaczęła się już w 1921 roku. Nieustannie od lat jest symbolem prestiżu oraz doskonałości. Z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

Wybór pióra opiera się zazwyczaj o preferowany styl, potrzeby użytkownika oraz planowany budżet. Jeżeli poszukujemy dobrego pióra wiecznego w atrakcyjnej cenie to z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na serię Jotter oraz Vector. Parker IM oraz Urban to z kolei nieco większe narzędzia pisarskie. Dla najbardziej wymagających użytkowników zalecamy kolekcje premium obu wersji. Dla osób, które pisanie piórem będą traktowały jako codzienną przyjemność, polecamy zestaw pióro wieczne i długopis Parker.

Pióra Parker to dobra inwestycja

fot.:pixabay.com

Kupując Parker wieczne pióro, możemy rozgraniczyć dwa typy wyboru. Pierwszym z nich jest oczywiście codzienne używanie pióra w różnych warunkach. Dobrej jakości pióro wieczne zapewni nam komfortowe kreślenie po kartkach papieru, dzięki czemu stanie się to jedną z ulubionych czynności w ciągu dnia. Drugim typem wyboru jest cel inwestycyjny. 

Jeżeli należymy do pierwszej grupy klientów, to używając pióra wiecznego po pewnym czasie, dojdziemy do wniosku, że jest to przedmiot wartościowy i spełniający nawet największe oczekiwania. Niezależnie od tego, czy będziemy wykorzystywali pióro jako element służący do tworzenia notatek, czy podpisywania dokumentów jest to zdecydowanie element, który potrafi przynieść wiele radości i satysfakcji piszącemu. 

Wybierając drugą opcję, czyli dokonując zakupu pióra z zamiarem inwestycji z całą pewnością, musimy postawić na pióra wieczne z limitowanej kolekcji. Istnieje bardzo duża szansa na to, że takie przedmioty szybko się wyprzedadzą, a co za tym idzie, w krótkim czasie zwiększa swoją wartość. Tego typu inwestycja może się opłacić, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. 

Wiele osób zastanawia się, jaka jest cena pióra parker. Otóż klasyczne modele w podstawowych wersjach możemy kupić już za ok. 100 zł. Mowa tutaj o takich modelach jak pióro wieczne Parker IM lub pióro wieczne Parker Urban. Za nieco lepszą wersję Sonnet zapłacimy około 400 zł. Jeżeli jesteśmy zainteresowani wersjami premium — musimy liczyć się z wydatkiem co najmniej 1000 zł. Nosząc się z zamiarem zakupu pióra w celu inwestycji, trzeba przygotować się na uszczuplenie portfela o kilka tysięcy. 

Pisanie piórem wiecznym kształtuje charakter pisma

Wielu ludzi już na starcie odrzuca pióra wieczne, gdyż twierdzą, że nie będą umieli się nimi posługiwać. Wbrew pozorom jest to bardzo proste w obsłudze narzędzie, które posiada wiele zalet. Jedną z nich jest np. to, że za pomocą pióra jesteśmy w stanie kształtować swój charakter pisma. Trzymanie go w dłoni wymusza optymalną pozycję, która sprzyja precyzyjnemu kreśleniu liter. Między innymi dlatego parker pióro wieczne często wykorzystywane jest do kaligrafii. Nawet jeżeli nie umiemy ładnie pisać produkty takie jak pióro wieczne parker cienkopiszące, są dla nas. 

Pisanie piórem wiecznym to dobra zabawa

Taki argument może posłużyć jako powód, dla którego warto chociaż raz zakupić pióro. Wiele osób na początku patrzy na nie, jak na przedmiot, który przeznaczony jest jedynie dla zaawansowanych prac lub dla pisarzy. Jak się jednak później okazuje pisanie piórem, wcale nie należy do trudnych czynności i w zasadzie każdy może nim pisać. 

Pisanie piórem wiecznym to również świetne urozmaicenie dla dzieci. Kolorowe pióro wieczne dedykowane maluchom niewątpliwie zachęci malucha do nauki lub doskonalenia pisania. Jest to szczególnie ważne w pierwszych etapach nauki, gdy uczeń stawia pierwsze kroki w kreśleniu cyfr, liter oraz szlaczków. Zachęcanie dzieci gadżetami wspomaga cały proces i jest bardzo dobrym pomysłem. Jeżeli chcemy więc zmotywować i zachęcić dziecko do pisania, a nie mamy na to żadnego sposobu, to kolorowe pióro wieczne może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Pióro wieczne Parker – wygoda dla Twoich rąk

Każdy, kto, chociaż kilka razy w miesiącu ma do czynienia z tworzeniem dłuższych notatek wie, że ręką po intensywnym pisaniu boli i odczuwany jest zazwyczaj spory dyskomfort. Jak się okazuje, nawet w 99% winowajcą jest narzędzie, którym posługujemy się do pisania. Pióro wieczne Parker sprawdza się w takim przypadku o niebo lepiej. Przede wszystkim wyprofilowane jest w taki sposób, aby wygodnie leżało w dłoni, co niewątpliwie wpływa na stopień jej zmęczenia podczas dłuższego użytkowania.

Dla osób, które preferują pisanie lewą ręką producenci piór, przygotowali modele, które dobrze układają się w lewej dłoni. Jeżeli więc sporo piszemy na uczelni, w szkole, czy pracy to pióro wieczne może okazać się doskonałym rozwiązaniem, którego z pewnością nie pożałujemy. Do bardzo fajnych wariantów w rozsądnej cenie należą pióra Parker Urban, oraz pióra Parker IM.

Nierzadko pojawia się także pytanie gdzie kupić pióro Parker. Otóż możesz je kupić w dobrych sklepach z zaopatrzeniem biurowym i szkolnym, na przykład TU

Pióro Parker dla dziecka – tak czy nie?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy pióra wieczne, mogą stanowić doskonałe urozmaicenie, jeżeli chodzi naukę i doskonalenie pisania. Dzieci wprost uwielbiają korzystać z nowych narzędzi i poznawać nowe elementy stosując je. Dodatkowym czynnikiem zachęcającym jest z pewnością właściwy dobór kolorów oraz wzorów. 

Pióra Parker doskonale leżą w dłoni, co wspomaga proces uszlachetniania pisania. Klasyczna budowa oraz uniwersalny styl sprawiają, że pociecha z pewnością bardzo chętnie będzie kreśliła kolejne litery na kartkach swojego zeszytu. 

Produkty piśmiennicze spod skrzydła marki Parker to gwarancja jakości oraz pięknego wykończenia. Z produktami firmy nawet prozaiczna czynność, jaką jest pisanie, zamienia się w niesamowite przeżycie. Kto raz miał do czynienia z piórem Parker ten już nigdy, nie wróci do pisania klasycznym długopisem. Czy pióro Parker to dobry pomysł dla dziecka? Jak najbardziej, polecamy taki wybór z całym przekonaniem. 

Czy pióro wieczne Parker to dobry pomysł na prezent?

fot.pixabay.com

Eleganckie pióra wieczne to również doskonały pomysł na niemal każdą okazję. Jest bardzo możliwe, że podarunek przypadnie do gustu obdarowanemu i doceni kunszt i rozpoznawalną na całym świecie markę. Bogata kolorystyka, zróżnicowane wzornictwo oraz dowolność w wyborze materiałów, oraz wykończenia dają ogromne pole manewru przy zakupie. 

Produkty firmy Parker sprawdzą się jako podarunek na różne okazje. Świetnie w roli podarunku sprawdza się Parker zestaw prezentowy z piórem. Od prezentów firmowych, przez podarunek na urodziny, dzień dziadka, aż po prezent komunijny z dedykowanym grawerem. 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

➡️Dlaczego zakup pióra wiecznego to dobry wybór?

Pióro wieczne to przede wszystkim elegancja i styl. Za pomocą takiego artykułu piśmienniczego możemy także ćwiczyć pisanie.

➡️Jakie pióro wieczne wybrać?

Parker to najpopularniejsza firma na rynku. Marka posiada wiele rodzajów piór wiecznych, dzięki czemu każdy możemy wybrać coś na swoją kieszeń.

➡️Czy pióra Parker są dobre dla dzieci?

Oczywiście, pisanie piórem nie jest zarezerwowane tylko dla dorosłych.