Idealna prezentacja, czyli jakie akcesoria najlepiej do niej wykorzystać❓

➡️ Dobra prezentacja biznesowa to spore wyzwanie dla każdego, kto podjął się jej wykonania. Wymaga ona przede wszystkim połączenia aspektów dotyczących sedna sprawy, aspektów technicznych, graficznych oraz wizualnych.
Oprócz dobrej prezentacji komputerowej, która jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych form, warto wykorzystać również tradycyjne alternatywy.

✅ Znają je przede wszystkim handlowcy, którzy uczestniczą w targach branżowych. Ulotki, katalogi, wizytówki – to wszystko tworzy spójną całość, doskonale uzupełniającą znane wszystkim prezentacje.
Należy mieć na uwadze, że nużąca, niedopracowana i czytana prezentacja nie tylko nie przyniesie zakładanych korzyści, ale wręcz zniechęci odbiorców. Warto zatem przygotować coś nietuzinkowego i połączyć klasykę z nowoczesnością. ⭐

☝️ Zapraszamy także do poprzedniego artykułu na naszym blogu. Jest on o kreatywnym hobby, jakim jest scrapbooking. Może to być miła odmiana i odskocznia od pracy za biurkiem.

 

 

Flipcharty i tablice magnetyczne

➡️ W dobie nowoczesnych technologii, bardzo często zapominamy o nieco bardziej tradycyjnych rozwiązaniach, które nie tylko zainteresują odbiorców, ale i pozwolą osobie prezentującej walczyć z towarzyszącym jej stresem.
Duża powierzchnia do pisania lub prezentowania, możliwość zawieszania papierowych notatek lub wykresów oraz grafik przy wykorzystaniu magnesów – to wszystko przypisuje się możliwościom, jakie daje nam flipchart.

✅ Łączy on w sobie elementy tradycyjnej tablicy magnetycznej z tablicą, w której znajdują się specjalne klamry na papier.
Dzięki temu ostatniemu rozwiązaniu można korzystać z tablicy zarówno podczas prezentacji biznesowej w biurze, jak i prezentacji firmowej na targach branżowych, wkładając ulotki, plakaty lub kartki do flipcharta i wykonując tam swoje zapiski, które na bieżąco odbierane będą przez osoby zainteresowane ❗️

Flipcharty mobilne to nowoczesne tablice umieszczone na podstawkach z kółkami. Dzięki zastosowanej w procesie produkcji solidnej konstrukcji można je z łatwością przemieszczać, tak, aby znalazły się tam, gdzie akurat będą potrzebne. ⭐
Flipcharty są wyposażone w specjalne mechanizmy regulacji wysokości, a także wieszadła z regulowanymi rozstawami, na których można umieszczać pomoce dydaktyczne, plakaty, ulotki oraz inne elementy prezentacji. 

Flipcharty Jako Ciekawa Alternatywa dla Standarowych Prezentacji

 

➡️ Drugim, wartym uwagi akcesorium będzie tablica magnetyczna na prezentacje firmowe.
Taka tablica jest jednym z elementów składowych skutecznie przeprowadzonej prezentacji lub określonego projektu przedsiębiorstwa, ponieważ umożliwia pracownikom oraz odbiorcom nieustanną kontrolę nad przebiegiem poszczególnych etapów, jakie towarzyszą określonym projektom.

Tablice do prezentacji są bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Magnetyczne tablice suchościeralne to najpopularniejszy sprzęt biurowy do prezentacji, jaki znaleźć można w większości firm.
Są one ekonomiczne i przyjazne środowisku. Można po nich pisać za pomocą zmazywalnych flamastrów, jak i umieszczać na nich różnorodne elementy prezentacyjne przy użyciu dedykowanych magnesów. Stanowią doskonałą alternatywę dla flipchartów. ⭐

 

 

Tablice szklane do prezentowania – nowoczesne rozwiązanie dla biur  

➡️ Ciekawym i stosunkowo nowoczesnym rozwiązaniem będzie tablica szklana do pisania. Posiada ona właściwości zarówno sucho ścieralne oraz magnetyczne ❗️
Są to modele produkowane ze szkła hartowanego, ze specjalnym lakierem nanoszonym na tylną warstwę, dzięki czemu prezentują się niezwykle elegancko i innowacyjnie. Ponadto zastosowany podczas procesu produkcji lakier, gwarantuje znacznie dłuższą żywotność takiej szklanej tablicy magnetycznej.

✅ To nietuzinkowa oraz nowatorska forma dekoracji, która wyróżnia się praktycznym zastosowaniem. Do zalet tych tablic zaliczana jest przede wszystkim gładkość powierzchni oraz wysoki połysk, nadający charakteru.
Krawędzie tablicy są w pełni szlifowane, a narożniki ścięte laserowo do kąta prostego.  Zabieg ten jest gwarancją bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania ❗️

Szklana Tablica - Innowacyjny Sposób Prezentowania

✅ Dzięki występowaniu szklanej powierzchni, każda taka tablica jest bardzo łatwa w codziennej pielęgnacji, a co za tym idzie – w utrzymaniu czystości. Większość modeli dostępnych na rynku posiada dedykowane mocowania umożliwiające łatwe zawieszenie na ścianie.
Tablica umieszczona na gładkiej powierzchni odstaje zazwyczaj na odległość ok. 5 mm. Warstwa kolorowa znajduje się bezpośrednio pod szkłem hartowanym, umożliwiając gładkie pisanie po markerami kredowymi i sucho ścieralnymi.

⭐ Stosowana podczas produkcji technologia zgrzewania laminatów PCV ze szkłem, pozwala na właściwe oraz trwałe zabezpieczenie zawartych w tablicy pigmentów barwiących.
Do prezentowania elementów pisanych na tego rodzaju tablicy, doskonale nada się biały marker kredowy.

 

 

Stojaki na ulotki

➡️ Stojaki na ulotki reklamowe to bardzo przydatne akcesoria, które pozwalają na właściwą prezentację materiałów reklamowych, które skutecznie wpływają na marketing firmowy. Popularnym modelem jest stojak na katalogi A4, w tym rodzaj ścienny ❗️
Charakteryzuje się estetyką oraz prostotą, dzięki czemu jest uniwersalnym produktem, który sprawdzi się zarówno podczas prezentacji, jak i na różnego rodzaju targach branżowych. Zaliczane są do grupy materiałów POS – stanowiących nośniki reklamowe poza środkami masowego przekazu.

☝️ Celem właściwego uzupełnienia działań marketingowych, warto zaopatrzyć się w stojaki na wizytówki, które pozwolą na rozpowszechnienie danych firmowych do szerokiego grona odbiorców podczas spotkań czy rozmów biznesowych.
Takie stojaki to kolejny element przydatny podczas prezentacji, który będzie uzupełnieniem poszczególnych działań. Jest to dobra opcja aby wprowadzić porządek i organizację także w swoim miejscu pracy.

 

 

Teczki z klipsem

➡️ Podczas prezentacji przed grupą osób, warto mieć przy sobie notatki, które ułatwią nam przejście przez poszczególne etapy. Teczka z klipsem będzie tutaj idealnym gadżetem.
Taki clipboard wpłynie również na estetykę prezentacji, czyniąc nas osobami w pełni profesjonalnymi, które cenią sobie ład i porządek.

✅ Większość takich podkładek występuje w formacie A4, ponieważ jest on najbardziej popularny. Modele te mogą również posłużyć jako deseczki do sporządzania notatek w miejscu, w którym nie mamy dostępu do odpowiedniego blatu.
Dzięki klipowi, który umieszczony jest na górze teczki, możemy bez obaw umieścić w jego zazębieniu odpowiednią ilość kartek bez obaw o to, że niespodziewanie wypadną.

Teczka z Klipsem i Przegródkami!

✅ Większość modeli została wyposażona w wewnętrzną kieszonkę, która pomieści potrzebne dokumenty lub dodatkowe notatki. Wykonanie z pianki polipropylenowej dodatkowo wpływa na trwałość tych produktów.
Zapraszamy także do zapozania się z artykułem o segregatorach, czyli organizacji większej ilości dokumentów.

⭐ Jak widać, skuteczna prezentacja to nie tylko kolorowe slajdy komputerowe z przejściami i animacjami, ale również tradycyjne rozwiązania, które urozmaicą każdy projekt o wartości dodane ❗️

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Od czego rozpocząć dobrą prezentację?

Aby rozładować stres towarzyszący osobie, która pełni rolę prezentera, warto rozpocząć swoje wystąpienie z humorem lub krótką anegdotą związaną z tematem prezentacji. Możemy krótko opowiedzieć, czego dowiedzą się od nas odbiorcy. Dzięki temu wzbudzimy w nich zainteresowanie. Możemy również rozdać w międzyczasie przygotowane materiały reklamowe, celem zachęcenia do słuchania.

Jakie markery do tablicy wybrać najlepiej?

Najlepsze będą 3 podstawowe modele: markery sucho ścieralne, markery do tablic szklanych oraz markery kredowe. Te pierwsze, to flamastry, które doskonale sprawdzą się jako markery do tablic magnetycznych. Dostępne są zazwyczaj w kilku kolorach, dzięki czemu będą wyróżniały się na tle białej powierzchni tablicy. Z kolei markery do szklanych tablic to pisaki dedykowane. Bez problemu można pisać nimi po gładkich powierzchniach, a następnie usuwać zapiski za pomocą ściereczki. Pozwalają one również tworzyć dekoracyjne zdobienia na oknach. Ostatnią propozycją są markery kredowe, czyli flamastry posiadające tusz kredowy. Z tablicy ściera się je przy pomocy mokrej gąbki, warto jednak pamiętać, że w zależności od wybranego modelu, niektóre z nich dostosowane są do pisania wyłącznie po gładkich powierzchniach tablicowych.

Czym są standy?

Standy to nic innego, jak są formuła urzeczywistniająca prezentowaną ofertę, która ma za zadanie przedstawić ją w wizualnie atrakcyjny sposób i tym samym przyciągnąć uwagę potencjalnego odbiorcy. Standy najczęściej można spotkać w sklepach, na targach, konferencjach oraz meetingach branżowych.