Akcesoria do pakowania paczek

✅ W dobie ogromnej ilości sprzedaży internetowej oraz różnego rodzaju wysyłek, bardzo ważną rolę odgrywa pakowanie przedmiotów, które mają zostać przetransportowane dalej.
Pakowanie paczek wiąże się również z momentem przeprowadzki, kiedy to najpotrzebniejsze rzeczy będziemy wieźli w nowe miejsce zamieszkania.

Wśród najczęściej wymienianych akcesoriów, jakie kojarzą się z pakowaniem, wymienić można: ⭐ kartony, koperty, taśmy klejące oraz folię bąbelkową.

Które produkty będą najbardziej przydatne ❓ Co jeszcze oferują nam producenci ❓
➡️ Pakowanie i wysyłanie paczek to nie lada wyzwanie dla każdego, kto miał z tym kiedykolwiek styczność. Zapraszamy także do przeczytania naszego poprzedniego artykułu o udanej prezentacji.

 

 

Jak pakować paczki

➡️ Pakowanie paczki do Paczkomatu, do wysyłki pocztą czy kurierem – tutaj zawsze ważne będzie odpowiednie zabezpieczenie tego, co akurat mamy zamiar przekazać dalej, w świat.
Pierwszą rzeczą o jakiej należy pamiętać, jest wyznaczenie odpowiedniej wagi oraz wymiarów danej przesyłki. To właśnie one będą wpływać na rodzaj wybranego przez nas opakowania oraz potrzebnych zabezpieczeń.

✅ Do pakowania paczek najlepiej sprawdzi się kartonowe pudełko w formie prostopadłościanu. Dzięki tekturze mamy pewność, że wysyłany produkt lub produkty, będą bardzo dobrze chronione podczas transportu.
W przypadku wysyłki rzeczy delikatnych – w tym szkła oraz ceramiki, bardzo ważne będzie dodatkowe zabezpieczenie w formie wypełniaczy oraz folii bąbelkowej.

Pakowanie Paczek do Wysyłki w Świat!

☝️ Aby w pełni cieszyć się bezpiecznym transportem, warto zadbać o odpowiedni model taśmy klejącej pakowej. Jeżeli wysyłamy paczkę jako firma, warto zaopatrzyć się w model taśma pakowa z logo. Musi być wytrzymała oraz możliwie jak najbardziej szeroka.

 

 

Wybieramy odpowiednie opakowanie

➡️ Pakowanie w kartony to obecnie jeden z najczęściej wybieranych sposobów – zarówno przez osoby fizyczne, jak i firmy. Karton, w którym zamierzamy nadać paczkę, ma dość duże znaczenie.
Kierujmy się przede wszystkim dobrej jakości tekturowym opakowaniem, które jest właściwie dobrane do wysyłanej zawartości. Przedmiot należy umieścić w pudełku w taki sposób, aby był nieruchomy, a puste przestrzenie warto wypełnić gazetami lub pianką.

✅ Taki zabieg skutecznie zapobiegnie przemieszczaniu się zawartości paczki w trakcie transportu do określonego odbiorcy.
Pamiętajmy, aby unikać sytuacji, w której wystające lub ostre elementy wysyłanego przedmiotu stykają się ze ściankami kartonu, ponieważ może to uszkodzić paczkę, a tego nikt by nie chciał.

 

🪑 Z kolei podczas pakowania mebli, doskonale sprawdzą się styropianowe nakładki oraz folia stretch, która zazwyczaj dostępna jest w rolkach. Narożniki styropianowe to jeden z prostszych i tańszych sposobów na opakowanie i zabezpieczenie różnorodnych mebli w trakcie transportu oraz podczas ich ewentualnego magazynowania.

Idealną towarzyszką styropianu jest folia stretch. To bardzo mocna a zarazem elastyczna folia, która idealnie nadaje się do pakowania rozmaitych przedmiotów.
Doskonale sprawdza się również do owijania palet celem ochrony przed zanieczyszczeniami czy wilgocią.

 

👕 Rzeczy materiałowe – w tym ubrania, można bez obaw pakować w papier pakowy, zabezpieczając wcześniej zawartość folią lub owinąć zapakowany już towar stretchem. Ostatnio bardzo popularne stało się Vinted – tam pakowanie paczki wprowadza pełną dowolność.
Jeśli jesteśmy zwolennikami ekopakowania możemy bez problemu skorzystać z papierowych toreb, które stają się coraz bardziej popularne w sklepach.

✅ Do pełnego zabezpieczenia paczek przyda się brązowa taśma, która jest jedną z najmocniejszych na rynku. Doskonale sprawdza się w przypadku niskich temperatur.  Jest także odporna na promieniowanie UV.
Taśma brązowa do pakowania zostaje w procesie produkcji wyposażona w klej akrylowy, dzięki czemu jest to model niesamowicie wytrzymały i odporny na ścieranie. Te porady mogą się także przydać do pakowania prezentów.

Pakowanie Ubrań - Handel Internetowy

✅ Drugi rodzaj taśmy to taśma pakowa bezbarwna. Ta z kolei jest produkowana z polipropylenu na bazie emulsji syntetycznej. Wyróżnia się trwałością oraz wysokim stopniem transparentności.
Poza tym pozwala na zachowanie większej estetyki pakowanej paczki niż taśma pakowa brązowa.

 

 

Wypełniacze do paczek

➡️ Folia bąbelkowa jest najpopularniejszym wypełniaczem. Można nią zabezpieczyć niemal każdą przesyłkę. Jest bardzo łatwa w użyciu.
Sprawdzi się w szczególności podczas transportu rzeczy szklanych czy porcelanowych, które dzięki niej będą świetnie zabezpieczone.
Ten rodzaj folii jest wodoodporny i bardzo wytrzymały. Jeżeli zależy nam na dbaniu o środowisko, to niestety mamy złą wiadomość – folia bąbelkowa nie nadaje się do recyklingu.

 

✅ Ostatnio bardzo popularne stały się styropianowe chrupki, które nie tylko doskonale zabezpieczają zawartość każdej paczki, ale i estetycznie się prezentują.
Doskonale wypełniają puste przestrzenie, stabilizując zawartość. Niestety one również nie nadają się do recyklingu. Są za to sprężyste i elastyczne oraz posiadają właściwości termoizolacyjne. 

 

✅ Jeżeli zależy nam zarówno na estetyce, jak i na ekologii, warto zainwestować w papierowe wypełniacze. Są to ozdobne, kolorowe, naturalne i niepylące wypełnienia w formie papierowych pasków harmonijkowych.
Taka formuła bardzo ładnie wypełnia puste przestrzenie w opakowaniu a nawet koszu prezentowym. Dwuwarstwowy papier, z którego produkowany jest tego typu wypełniacz jest bardzo praktyczny i w pełni dekoracyjny.

🌳Można go wykorzystać na wiele  różnych sposobów – w tym do dekoracji wypełniających kosze prezentowe, prezenty firmowe, czy zestawy kosmetyków.
Największą zaletą tego rodzaju wypełniacza jest brak pylenia i antystatyczność. Produkt w pełni podlega recyclingowi, co będzie szczególnie istotne dla fanów eko rozwiązań.

 

➡️ Kolejnym niezawodnym sposobem na wypełnienie paczki tym, co akurat mamy pod ręką, są pomięte gazety. Wystarczy zastosować je do upchania kartonu z zawartością.
Warto pamiętać, że gazetowe wypełniacze nadają się przede wszystkim do nieco lżejszych przedmiotów.

Pomięte Gazety Jako Wypełnienie do Paczek

☝️ Równie ciekawym rozwiązaniem jest wypełnienie przesyłki korkami… po winach. Sposób ten jest dość nieoczywisty, ale gwarantuje stabilność. Korki są dość sprężyste oraz dobrze amortyzują zawartość, chroniąc przed przypadkowym zniszczeniem lub upadkiem.
A jeśli poszukujecie innych ciekawych sposobów pakowania zapraszamy do naszego artykułu o kreatywnych metodach pakowania prezentów.

 

✅ Ostatnią propozycją będą tzw. poduszki powietrzne do paczek. Nadają się one zarówno do blokowania zawartości znajdującej się w kartonie, jak i również do szybkiego wypełnienia pustych przestrzeni pomiędzy zawartością paczki a ściankami opakowania.

Produkuje się je z folii, która występuje w formie worków z powietrzem. Poduszki powietrzne mają multum zalet: 
⭐ są niezwykle wytrzymałe, co wynika z faktu, że trudno je przebić i uszkodzić,
⭐ są bardzo atrakcyjne cenowo w porównaniu z alternatywnymi produktami,
⭐ są lekkie, dzięki czemu perfekcyjnie wypełniają pustą przestrzeń w kartonowym pudełku,
⭐ są wielokrotnego użytku, dzięki czemu bardzo dobrze oddziałują na środowisko naturalne.

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Koperty bąbelkowe – jakie będą najlepsze?

Koperty bąbelkowe to doskonała alternatywa dla wysyłki małych przedmiotów. Dzięki nim szybko zapakujemy niewielki produkt bez konieczności kupowania kartonowego pudełka i wypełniaczy. Koperta bąbelkowa mała to model z którego bardzo często korzystają sklepy z biżuterią, drobnymi kosmetykami oraz butiki z bielizną. Do wysyłki nieco większych przedmiotów lub ważnych dokumentów, warto wykorzystać kopertę bąbelkową dużą.

Jaka taśma będzie najlepsza do kartonów?

Taśma pakowa do kartonów jest najczęściej kupowaną taśmą samoprzylepną. Warto wziąć pod uwagę model firmy Scotch. Jest to uniwersalna taśma do przewożenia i wysyłania paczek. Jej największą zaletą jest wodoodporna formuła. Ta ekologiczna taśma dobrze przykleja się do powierzchni różnorodnych kartonów. Została wyposażona w klej typu hot-melt (kauczuk syntetyczny).

Jak dokładnie opisać paczkę do wysyłki?

Na paczce powinny znaleźć się takie informacje, jak: imię i nazwisko, dokładny adres, miejscowość, kod pocztowy, kraj dostawy - szczególnie w przypadku wysyłki za granicę oraz e-mail i numer telefonu. Pozwolą one przewoźnikom na bezproblemowe dowiezienie przesyłki w wyznaczone przez nas miejsce.