Jak zapakować prezent na święta

🎄 Grudzień to magiczny czas. Święta Bożego Narodzenia to czasami jedyny moment w roku, w którym możemy spotkać się z całą rodziną i zasiąść przy wigilijnym stole. Oprócz tradycyjnych dwunastu posiłków, łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń oraz kolędowania, każdy z nas, a zwłaszcza dzieci, czekają na moment odpakowywania prezentów, które znajdują się pod choinką.
Żeby uczynić tę chwilę jeszcze przyjemniejszą, zapakuj prezenty tak, aby wyglądały perfekcyjnie, a inni mieli radość z ich otwierania.

🎄 Do zapakowania prezentu nie potrzebujesz wielu materiałów. Wystarczy torba prezentowa ze świątecznym motywem czy papier w świąteczny wzór. Wszystko zależy od Twoich chęci oraz zdolności manualnych.
Jeśli nie masz pomysłu na zapakowanie prezentów świątecznym, zapraszam do przeczytania artykułu, w którym podrzucę kilka świetnych i prostych pomysłów. ⭐

 

 

Jak zapakować prezent na święta

❄️ Pakowanie prezentów świątecznych dla jednych to przyjemność, a dla innych udręka. W zależności jaki przedmiot pakujesz, możesz wybrać kilka opcji na zapakowanie świątecznego upominku.
Najprostszą i najmniej wymagającą opcją jest zakup świątecznej torby prezentowej. Do takiej torby zazwyczaj dołączony jest malutki liścik, na którym można napisać dla kogo przeznaczony jest podarunek oraz krótkie życzenia.

❄️ Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów toreb prezentowych, więc nie musisz martwić się o to, że Twój prezent nie zmieści się w torbie lub będzie w niej, przysłowiowo pływał. Innym pomysłem, który będzie jednak wymagał Twojego zaangażowania jest zapakowanie prezentu w papier ozdobny.
Jeśli upominek, który wręczasz jest opakowany dodatkowo w karton, sprawa jest prostsza, ponieważ wystarczy, żebyś zakupił papier ozdobny w ładny wzorek, bezbarwną taśmę klejącą oraz wstążkę lub gotowe gwiazdki do przyklejania.

Pakowanie Prezentów na Gwiazdkę!

✅ Na stronach internetowych dostępnych jest wiele poradników jak ładnie zapakować prezent za pomocą papieru świątecznego – to nic trudnego, a efekt będzie powalający.
Po zapakowaniu prezentu w papier, możesz owinąć całość wstążką i zawiązać kokardkę lub przykleić samoprzylepne gwiazdki. Jeśli jednak Twój podarunek nie jest schowany w sztywnym opakowaniu, proponuję zapakować go w jakiś karton, ponieważ łatwiej będzie go opakować w papier.

➡️ Jeśli nie przemawia do Ciebie pakowanie świątecznych prezentów samemu, to w wielu sklepach możesz poprosić o spakowanie produktu na prezent.
Sprzedawcy w okresie świąt bardzo często włączają tę opcję do wyboru, więc czemu z niej nie skorzystać ❓

 

 

Jak zapakować pieniądze na prezent gwiazdkowy

🎁 Pieniążki to częsty prezent na jaki się decydujemy, jak jednak wręczyć gotówkę, żeby prezent wyglądał estetycznie ❓
Prostym i niewymagającym sposobem jest zakup bożonarodzeniowej kartki z życzeniami oraz koperty.

🎁 W kartce warto podpisać się pod życzeniami oraz włożyć do środka przeznaczone na prezent pieniądze, a całość włożyć do koperty i opisać do kogo jest zaadresowana.
Innym pomysłem może być zakup drobnostki, na przykład świątecznych słodyczy i włożenie do nich pieniędzy.

➡️ Jeśli to podarunek dla osoby dorosłej, możesz zastanowić się nad zakupem wina lub innego alkoholu i razem z gotówką włożyć prezent do podłużnej torby prezentowej, przeznaczonej na butelki alkoholu.

 

 

Jak zapakować alkohol na święta

✅ Klasycznym i najprostszym, niewymagającym zaangażowania pomysłem jest kupno podłużnej torby prezentowej z motywem świątecznym, która jest przeznaczona specjalnie do pakowania butelek wina czy innego alkoholu.

➡️ Jak zapakować piwo na święta Jeśli kupujesz na przykład cały zestaw piw ze szkłem, to polecam zapakować karton z piwami w papier prezentowy i ozdobić wstążką. Jak zapakować wino na święta
Wino świetnie będzie prezentowało się również owinięte w celofan i przyozdobione wstążką lub kokardką w czerwonym czy zielonym odcieniu.

 

 

Pakowanie prezentów świątecznych dla dzieci

👶 Dla dzieciaków odpakowywanie prezentów świątecznych to bardzo ważny element, nie odbieraj mu więc tej radości i postaraj się zapakować prezent najlepiej jak potrafisz.
Najmłodsi mają szczególną frajdę, gdy mogą sami rozwiązać wstążkę i kokardkę oraz rozerwać papier, który jest opakowaniem dla podarunku.
To z czego mogą się najbardziej ucieszyć mali artyści to oczywiście kredki czy farby, ładnie więc trzeba je zapakować.

Prezenty - Najlepsza Część Świąt dla Dzieci

Najlepszym pomysłem na pakowanie prezentów dla dzieci, jest zapakowanie prezentu w karton, a następnie zawinięcie go w papier prezentowy, porządne oklejenie taśmą oraz założenie wstążki i zawiązanie kokardki.
Zapewniam, że zapewni to dzieciom dużo radości i uśmiechu.

 

 

Jak zapakować prezent świąteczny w papier

✅ Do tego przedsięwzięcia potrzebujesz odpowiedni papier prezentowy lub zwykły, szary papier prezentowy, który możesz ozdobić sam, taśmę przezroczystą, nożyczki oraz wstążkę lub samoprzylepne gwiazdki ozdobne.
W sieci dostępnych jest dużo poradników (nawet z filmikami), jak krok po kroku, opakować prezent w papier, żeby wyglądał pięknie i estetycznie.

🎁 Nie jest to nic trudnego, ale jeśli nigdy wcześniej nie miałeś okazji tego robić, to polecam obejrzeć filmik, żeby nie zrazić się na samym początku jeśli coś nie będzie szło po Twojej myśli.

 

 

Kreatywne pakowanie prezentów świątecznych

🎁 Oprócz standardowych pomysłów na opakowanie prezentów, takich jak włożenie podarunku do torby świątecznej czy opakowanie go w papier ozdobny, mam jeszcze inne propozycje na kreatywne zapakowanie upominków pod choinkę. 🎄
Jeśli masz więcej czasu i lubisz moment pakowania prezentów, zaopatrz się w szary papier ozdobny, który sam przyozdobisz ❗️

🎁 Wystarczy cienkopis, kredki i kolorowe flamastry – sam możesz stworzyć dowolny wzór na papierze. Mogą to być gwiazdki, choinki czy aniołki. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia ❗️
Jeśli Twój prezent jest malutki, a masz w domu nadmiar kartonów, fajnym i ciekawym pomysłem może być zapakowanie prezentu w kilka kartonów, różniących się od siebie rozmiarami.

Orginalne Pakowanie Prezentów na Święta

➡️ Zacznij pakowanie od najmniejszego kartonu, a skończ na największym (kojarzysz matrioszkę ❓ ). Całość owiń w papier ozdobny i Twój prezent jest gotowy, a osoba odpakowująca swój podarunek z pewnością będzie mile zaskoczona.

 

 

Ekologiczne pakowanie prezentów świątecznych

❄️ Jeśli nie chcesz pakować prezentów w nadmiar plastiku i kolorowego papieru, które niewątpliwie nie są ekologicznym rozwiązaniem, możesz zdecydować się na spakowanie prezentów w szary papier. Jest to rozwiązanie ekologiczne, ale wcale nie nudne.
Szary papier możesz potraktować w sposób minimalistyczny i obwiązać go naturalnym sznurkiem, a na końcu zawiązać kokardkę.
A jeszcze bardziej eko będziemy dając w prezencie np. farby do malowania na szkle, wtedy na starych szklankach, będą mogły pojawić się prawdziwe dzieła sztuki.

❄️ Żeby stworzyć ciekawszy i bardziej kreatywny prezent, szary papier możesz sam ozdobić za pomocą flamastrów, kredek czy farb. Jak zapakować prezent świąteczny w szary papier

➡️ Dokładnie w ten sam sposób, co w zwykły świąteczny papier. Polecam zapoznać się z poradnikami dostępnymi online, jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z pakowaniem prezentów.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak ozdobić prezent świąteczny?

Do ozdobienia prezentu przydadzą Ci się wstążki, ozdobne samoprzylepne gwiazdki oraz brokat lub cekiny. Wystarczy, że ze wstążki zawiążesz kokardę, a resztę ozdób przykleisz na prezenty.

Jak zapakować prezent o nieregularnych kształtach?

Możesz włożysz prezent do torby prezentowej, co jest najłatwiejszą opcją. Innym pomysłem jest zapakowanie prezentu w karton, a następnie zapakowanie w papier ozdobny. Jeszcze innym wyjściem jest owinięcie prezentu w celofan i przyozdobienie wstążką.

W co zapakować prezent bez papieru?

Jeśli nie papier, to zostaje Ci torba prezentowa lub celofan. Zawsze możesz również, po prostu zawiązać prezent wstążką i zrobić kokardkę.