Jakie farby plakatowe dla dzieci

🖌 Wśród akcesoriów do rysowania i malowania nie może zabraknąć oczywiście podstawowych farb plakatowych, które są najlepszym wyborem dla dzieciaków, które uczą się malować. Są to farby bezpieczne dla dzieci oraz bardzo łatwe w użyciu.
Do ich użycia nie potrzebujesz wielu akcesoriów, ponieważ wystarczy zestaw farb, pędzle oraz kartka, na której dziecko może malować. Nie musisz również martwić się o bałagan, ponieważ farby plakatowe łatwo zmywają się z każdej powierzchni.

🖌 Wystarczy mokra chusteczka lub wilgotna ściereczka. W tym artykule dowiesz się jakie farby plakatowe wybrać dla dzieci, ile kolorów powinien zawierać zestaw oraz czym kierować się podczas ich wyboru, żeby były najlepszej jakości, ale także w rozsądnej cenie.
Podrzucę także kilka pomysłów na kreatywne prace plastyczne z użyciem plakatówek, które mogą być dużo ciekawsze niż po prostu malowanie na kartce.

☝️ Malowanie farbami pozwala maluchowi na rozwinięcie motoryki małej oraz kreatywności, więc oprócz chwili spokoju możesz zapewnić dziecku zrównoważony rozwój i dobrą zabawę.

 

Jakie farby plakatowe wybrać dla dzieci

✅ Większość marek z artykułami papierniczymi i artystycznymi posiada w swojej ofercie farby plakatowe, ponieważ jest to podstawowy, najtańszy rodzaj farb, które świetnie sprawdzą się dla dzieciaków, które mają do czynienia pierwszy raz z malowaniem.

Niezbędne przy Malowaniu Farbami - PĘDZLE

✅ Są niezbędne również do wyprawki dla pierwszoklasisty, ponieważ w klasach 1-3 szkoły podstawowej uczniowie korzystają z plakatówek do stworzenia swoich prac plastycznych. Dla starszych klas również przydadzą się farby plakatowe, ponieważ na plastyce z pewnością będą wykorzystywane do różnych obrazów. 🎨

Jakie więc farby plakatowe wybrać
✅ Zazwyczaj są one dostępne w zestawach po kilka lub kilkanaście kolorów – polecam wybrać większy zestaw, żeby gama odcieni była szeroka, co pozwala na więcej możliwości kombinowania z kolorystyką malowania, a dziecko ma dostęp do jasnych i ciemnych odcieni konkretnego koloru. Plakatówki dostępne są też w różnych opakowaniach – tubkach, słoiczkach lub buteleczkach.
Najkorzystniej wypadają słoiczki, ponieważ wygodne odkręcanie i zakręcanie pozwala na łatwe przechowywanie i korzystanie z farbek.

➡️ Co do konkretnej firmy, najbardziej popularne są farby plakatowe marki Astra. Marka posiada wiele wariantów plakatówek – różne opakowania, wielkości, kolory. Wybór jest ogromny, a jakość farbek jest świetna w stosunku do ich ceny.
Dodatkowo, wszystkie farby Astra są hipoalergiczne i całkowicie bezpieczne dla dzieci.

 

Farby plakatowe dla dzieci – ile kolorów kupić

🖌 Jak już wyżej wspominałam, farby plakatowe dostępne są w całych zestawach, ale również w pojedynczych opakowaniach. Jeśli są to pierwsze farby dla Twojego dziecka lub element wyprawki szkolnej, wybierz opakowanie farb plakatowych, w których znajduje się sześć lub dwanaście kolorów.
Jest to najbardziej optymalna ilość pozwalająca na namalowanie podstawowego obrazka.

Jakie Kolory Farb dla Dzieci?

➡️Jeśli Twoje dziecko jest zapalonym artystą to polecam zaopatrzyć się w pojedyncze kolory większych tub lub butelek farb plakatowych, które wystarczą na długi czas użytkowania, a cenowo wypadną zdecydowanie bardziej ekonomicznie.
Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz pojedyncze opakowania plakatówek, powinieneś wybrać minimum sześć podstawowych kolorów (czarny, biały, niebieski, żółty, zielony, czerwony), które są niezbędne, żeby po ich zmieszaniu, móc stworzyć dowolny kolor.

 

Farby plakatowe dla dzieci – jak sprawdzić jakość

✅ Musisz pamiętać, że farby plakatowe nie będą dorównywały podczas malowania farbom akrylowym, ponieważ jest to inny rodzaj farb – mniej kryjące, łatwiejsze w użyciu i całkowicie bezpieczne dla dzieci.
Do malowania plakatówkami wystarczy pędzel i kartka, ponieważ nie trzeba ich rozcieńczać przed użyciem. Z reguły, farby plakatowe powinny mieć średnie krycie i nie powinny być ani zbyt rzadkie, ani zbyt gęste.

⭐ W zależności od wielkości zestawu plakatówek, cena waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za opakowanie. Żeby móc cieszyć się najlepszą jakością, wybierz markę, która jest znana i sprawdzona.
Tutaj polecam farby plakatowe Bambino czy Astra, które są dostępne na rynku od wielu lat i cieszą się uznaniem i sporą popularnością.

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie farby plakatowe kupić dziecku do szkoły?

Dla ucznia szkoły podstawowej najlepszym wyborem będzie zestaw farb plakatowych, w którym znajduje się 12 lub 24 kolory. Pozwoli to dziecku na swobodne malowanie.

Jakie farby plakatowe kupić dziecku do przedszkola?

Do przedszkola polecam kupić zestaw plakatówek, w którym znajduje się 6 lub 12 kolorów. Dla malucha będzie to odpowiedni i wystarczający zestaw.