Jaki piórnik dla dziecka wybrać? Sprawdź najlepsze modele

Nowy rok szkolny dla dzieci to nowe wyzwania, dni pełne motywacji i skupienia, nowe przyjaźnie i wiele atrakcji. Dla rodziców to zazwyczaj ciężki czas, gdyż to na nich spoczywa obowiązek skompletowania wyprawki szkolnej. Wśród niezbędnych przedmiotów, które musi posiadać każdy uczeń, występują oczywiście: książki, zeszyty, plecak, czy artykuły piśmiennicze. Aby pomieścić te ostatnie elementy, potrzebny jest także odpowiedni piórnik dla dziecka. Dzisiaj zajmiemy się właśnie tym tematem — jaki piórnik do szkoły dla dziecka wybrać?

Piórnik to bardzo ważny element wyposażenia każdego ucznia. Jest istotny szczególnie dla najmłodszych. Niektórzy uważają wręcz, że wybór odpowiedniego piórnika z punktu widzenia dziecka jest przełomowym etapem w całym procesie kompletowania wyprawki. Jest to wszak element, którego będzie używał na co dzień i się z nim utożsamia, warto więc dokonać wyboru na podstawie preferencji ucznia. My, jako rodzice mamy za zadanie wybrać jak najpraktyczniejszy przedmiot, który umożliwi przechowywanie wszystkich potrzebnych elementów na zajęcia w jednym miejscu. 

fot: pixabay.com

O ile dziecko nie ma zbyt dużego wpływu na wybór plecaka — gdyż ten wybiera się głównie z pobudek zdrowotnych, o tyle wybór piórników jest naprawdę bardzo duży. Istnieje wiele modeli w różnych kolorach, wzorach, czy kształtach. Warto również dodać, że piórnik do szkoły może służyć dziecku właściwie przez cały okres szkoły podstawowej, dlatego należy bardzo dobrze przemyśleć jego zakup.

Jakie piórniki są dostępne na rynku?

Aktualnie do wyboru mamy niezwykle dużo rodzajów piórników. W poszukiwaniach właściwego modelu łatwo się pogubić. Dlatego właśnie stworzyliśmy ten artykuł — aby pomóc rodzicom w wyborze piórnika do szkoły dla dzieci, który będzie dla nich idealny. 

Rodzice dzieci, które idą do pierwszej klasy często stają przed niełatwym wyborem. Do dyspozycji mają piórnik typu tuba, piórnik typu saszetka lub duży piórnik z przegródkami. Najbardziej popularnym wyborem jest zwykły piórnik tuba lub piórnik saszetka. Argumentem za takim rozwiązaniem jest fakt szybkiego wkładania różnych przedmiotów do takich piórników. W przypadku piórników z przegródkami może to nie być tak łatwe, gdyż wszystkie element mają swoje miejsce i należy je starannie posegregować. Czy jednak jest to prawidłowy tok myślenia?

Czym się kierować przy wyborze piórnika?

Piórnik przede wszystkim dobieramy, biorąc pod uwagę wiek dziecka. Starszy uczeń potrzebuje innych przyborów szkolnych niż młodszy adept nauki. W przypadku tego pierwszego nierzadko potrzebny jest jedynie długopis, ołówek, zakreślacz, gumka, linijka, temperówka, ekierka, kątomierz czy cyrkiel. W przypadku mniejszego ucznia są to zupełnie inne przedmioty, a same kredki są w stanie zająć bardzo dużo miejsca w piórniku. 

>Możemy zaobserwować jedną zależność — im starszy uczeń, tym mniejszego piórnika potrzebuje. 

Jaki piórnik wybrać dla pierwszoklasisty?

Kredki, ołówek, gumka, linijka, klej, temperówka i długopis — to podstawowe elementy, które muszą znaleźć się w piórniku pierwszoklasisty. Dodatkowo warto mieć przy sobie pisaki. W związku z tym piórnik typu saszetka może nie być  dobrym rozwiązaniem. O wiele lepszym produktem do przechowywania wyżej wymienionych przedmiotów jest tradycyjny piórnik z przegródkami. Daje on możliwość posegregowania poszczególnych elementów i w razie potrzeby można szybko po nie sięgnąć. 

Jaki piórnik dla najmłodszych, a jaki dla starszych dzieci? 

fot.: pixabay.com

Jak więc możemy już się domyślić młodsi uczniowie, potrzebują większych piórników, które będą w stanie pomieścić wszystkie potrzebne szkolne przybory. Wielu rodziców decyduje się na zakup piórnika z wyposażeniem. Taka sytuacja oczywiście o wiele bardziej ułatwia sprawę. Nie istnieje potrzeba samodzielnego kompletowania przyborów, co redukuje czas oraz koszty. 

Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż jakość dołączonych przyborów nie zawsze jest wysoka. Decydując się na tańszy piórnik, nie możemy oczekiwać cudów, a dołączone przybory szkolne mogą nie być zadowalające i w efekcie nie posłużą zbyt długo. Warto więc sięgać po sprawdzone marki i solidne piórniki z wyposażeniem.

Jeżeli przy okazji kupujemy plecak, to warto rozważyć zakup piórnika w podobnej stylistyce lub kolorystyce. Dzieci przywiązują o wiele większą wagę do takich detali, co często niestety umyka uwadze rodzicom. Nic nie sprawia tak wielkiej radości i nie motywuje do nauki, jak dobre i starannie dobrane wyposażenie ucznia. Dzieci wręcz z niecierpliwością czekają, aż znowu będą mogły skorzystać ze swoich narzędzi do nauki. 

Zakup plecaków czy piórników z motywem postaci z bajek może nie być dobrym rozwiązaniem jeżeli kupowane przedmioty mają posłużyć kilka lat. Dokonując zakupów z myślą o przyszłości, warto postawić na bardziej klasyczne wzory, np. ciekawe grafiki, kwiatowe ozdoby, czy jednokolorowe modele. Mamy wtedy pewność, że w miarę upływu lat nie stracą w oczach dziecka na atrakcyjności i zwyczajnie nie będą już pasowały. 

Piórniki do szkoły dla dzieci dzielą się na piórniki dla chłopców oraz piórniki dla dziewczynek. Posiadają odmienne wersje kolorystyczne oraz inne motywy. W przypadku piórników młodzieżowych nie występuje już taka granica. Uczniowie starszych klas podstawówki, czy gimnazjum nie są aż tak wymagający jak ich młodsi koledzy i chętnie wybierają klasyczne piórniki w formie tub lub saszetek. 

Jaki piórnik dla dziecka wybrać? Gusta i guściki

Niezależnie od tego, jaki model piórnika szkolnego będzie bliższy naszemu sercu, możemy wybierać w różnych wzorach, kolorach i motywach. Pozwólmy zadecydować o tym naszemu dziecku. Dajmy wolną rękę, dzięki czemu wybierze ulubiony motyw postaci z bajki, bohatera filmowego lub minimalistyczny, jednokolorowy piórnik. 

Nie brakuje także ekscentrycznych piórników, które pokryte są miłym futerkiem, występują w kształcie jakiegoś zwierzaka lub błyszczą pod naporem brokatu, czy cekinów. Pamiętajmy, że młodość rządzi się własnymi prawami i warto pozwolić dziecku wybrać nawet najbardziej zwariowany piórnik. W końcu w przyszłości może już nie mieć okazji, aby sobie taki kupić. 

Najlepszej jakości piórniki znajdziesz na: Kolorowy-zeszyt.pl

Jak znaleźć tani piórnik?

fot.: pixabay.com

Nie da się ukryć, że kompletowanie wyprawki szkolnej nierzadko wiąże się z dość wysokimi kosztami. Rodzic w krótkim odstępie czasu zobligowany jest do wydatków, które znacznie nadszarpują domowy budżet. Podręczniki, zeszyty, akcesoria piśmiennicze, obuwie i odzież, plecak, piórnik — to wszystko trzeba zakupić, aby dziecko było w pełni przygotowane do nauki. Jak przygotować się do takiego wydatku?

Jest jeden, bardzo prosty sposób, który może pomóc nam łagodnie przejść przez cały proces kompletowania wyprawki. Otóż sierpień oraz wrzesień to najgorętszy czas jeżeli chodzi o zakup wszystkich przedmiotów szkolnych. Oznacza to zwykle, że ceny w sklepach są wyższe. Warto więc dokonywać zakupów poza sezonem, gdy ceny osiągają niski pułap. Mowa tutaj oczywiście o akcesoriach piśmienniczych, plecakach, piórnikach, strojach na wf itd. Kupowanie podręczników przed terminem jest bardzo ryzykowne. 

Jeżeli zabierzemy się do kompletowania wyprawki kilka miesięcy przed pójściem małego brzdąca do szkoły, możemy także spokojnie, co miesiąc kupować poszczególne elementy wyprawki, co sprawi, że nie odczujemy aż tak dużego wydatku w krótkiej perspektywie. 

Jak więc możemy zauważyć głównym kryterium zakupu piórnika, jest po pierwsze wiek ucznia, a po drugie jego zainteresowania i preferencje wizualne. Pamiętajmy, że jest to przedmiot codziennego użytku, nie warto więc na nim oszczędzać, bo szybko może okazać się, że zaraz będziemy musieli kupić następny piórnik, gdyż poprzedni ulegnie szybkiemu zniszczeniu. 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

➡️Jakie piórniki są dostępne na rynku?

W sklepach dostępne są: piórnik typu tuba, piórnik typu saszetka lub duże piórniki z przegródkami. Najbardziej popularnym wyborem jest jednak zwykły piórnik tuba lub piórnik saszetka.

➡️Czym kierować się wybierając piórnik?

Ze względu na to, że starszy uczeń potrzebuje nieco innych przyborów niż uczeń młodszy, warto także wybrać inny piórnik. Zakup odpowiedniego piórnika definiuje więc przede wszystkim wiek użytkownika.

➡️Jaki piórnik dla pierwszoklasisty?

Popularnym piórnikiem dla pierwszoklasisty jest piórnik z przegródkami.