Farby do farbowania tkanin to super zabawa dla dzieci!

➡️ W tym artykule dowiesz się co to są i gdzie kupić farby do tkanin, ile kosztują, ale również w jaki sposób można ich używać.
Po przeczytaniu tekstu będziesz mógł razem ze swoim dzieckiem lub samemu stworzyć niezwykłą, spersonalizowaną i własnoręcznie namalowaną koszulkę czy kurtkę. 🖌

⭐ Jeśli Twoje dziecko nie miało jeszcze okazji pobawić się w artystę przy pomocy farb i pędzli, koniecznie przeczytaj wpis o rodzajach farb, których mogą używać dzieci do tworzenia i malowania.

Farby do malowania na tkaninach

Farby do tkanin

🖌 Farby do malowania ubrań to potoczna nazwa farb do tkanin, które są najlepszym artykułem do malowania na koszulkach, bluzach, kurtkach czy torbach. Farby takie świetnie nadadzą się także do farbowania spodni, a nawet butów. Za ich pomocą możesz również malować na zasłonach, obrusach czy poszewkach.

Pomysłów na wykorzystanie farb do malowania tkanin jest całe mnóstwo, jednak aby uzyskać najlepszy efekt i największą trwałość, należy używać ich do barwienia materiałów naturalnych, takich jak bawełna, jeans czy len. Malowanie ubrań może się okazać świetną i kreatywną zabawą dla dzieci. ⭐
Nie dość, że młody artysta może stworzyć swój projekt od podstaw i namalować dowolny wzór, na przykład na koszulce, to później, po odpowiednim przygotowaniu ubrania, nosić swoje własne dzieło na co dzień. Malowanie na ubraniach to jednak nie tylko zabawa dla dzieci.
✅ Aktualnie, wielu profesjonalnych artystów zajmuje się tworzeniem własnoręcznie malowanych ubrań czy butów na zamówienie. Jest to ich sposób wyrażania siebie, ale również zarabiania na życie.

Jakie farby do tkanin wybrać?
➡️ Najlepszy będzie cały zestaw, który zawiera kilka lub kilkanaście kolorów. Szeroki wybór kolorów pozwala na swobodne malowanie, bez konieczności mieszania poszczególnych barw farbek dla uzyskania innych odcieni.

 

Farby do tkanin, gdzie kupić

✅ Jeśli zdecydowałeś już, że zestaw farb do ubrań jest odpowiednim wyborem właśnie dla Ciebie, z pewnością nasuwa Ci się do głowy pytanie – gdzie kupić farby do tkanin

➡️ Aktualnie w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych jest dostępny szeroki wybór produktów do farbowania tkanin.
Polecamy zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego, w którym znajdziesz różne rodzaje farb do ubrań, od różnych producentów. Posiadamy farby stworzone specjalnie dla dzieci, które są w pełni bezpieczne i nie powodują żadnych uczuleń, ale także farby, z których śmiało mogą korzystać profesjonaliści, ponieważ ich wysoka jakość zapewnia wygodę i komfort użytkowania oraz niezwykłą trwałość. 🎨

 

Pędzle do Tkanin

 

Ile kosztują farby do tkanin

🖌 Farby do malowania tkanin muszą cechować się wysoką jakością i odpowiednią trwałością po to, żeby malowanie nimi sprawiało przyjemność oraz, żeby móc cieszyć się pofarbowanymi ciuchami lub butami jak najdłużej. Cena takich farb zależy od tego czy decydujemy się na wybór pojedynczych, ale większych słoiczków farb do ubrań, czy może na cały zestaw mniejszych opakowań.

✅ Znaczenie ma także to czy są to farby skierowane dla najmłodszych, czy jest to produkt dla profesjonalistów. Końcowym kryterium jest wybór konkretnej marki farb do farbowania tkanin. Pojedyncze słoiki będą oscylowały między kilkoma, a kilkunastoma złotymi.
Jeśli wybierzemy zestaw farbek do ubrań dla dzieci, zmieścimy się w kwocie kilkunastu złotych.

🖌 Cały komplet farb do tkanin, który śmiało nada się do amatorskiego, ale także profesjonalnego użytkowania będzie nas kosztował około kilkudziesięciu złotych. Dodatkowo, musimy pamiętać o dokupieniu pędzli, ponieważ nie w każdym zestawie farb będą one dołączone.

 

Farby do tkanin, jak używać

✅ Malowanie farbami do ubrań jest dosyć proste i nie ma wymaga od nas szczególnych umiejętności. Wszystko, czego potrzebujesz to właśnie farby do tkanin, pędzle oraz materiał, na którym będziesz tworzyć.

Na pierwszą przygodę z takim malowaniem, polecamy wybrać bawełnianą torbę lub zwykłą koszulkę, ponieważ najłatwiej jest na nich malować.
⭐ Przed rozpoczęciem pracy należy wyprać i wyprasować rzecz, którą będziemy farbować. Kiedy wszystko jest już gotowe, możesz zabierać się do pracy.
⭐ Najłatwiej na początku jest wykonać szkic, który potem będzie łatwiej pomalować.
⭐ Farb używamy bezpośrednio ze słoiczka lub tubki, na materiał, nie rozcieńczamy ich wodą. Pod malowaną stronę materiału najlepiej podłożyć zwykłą kartkę, w razie gdyby farby przebijały na drugą stronę tkaniny.
⭐ Po zakończeniu dzieła, trzeba pozostawić ubranie lub torbę do wyschnięcia, najlepiej na minimum dwadzieścia cztery godziny. Po tym czasie należy dokładnie wyprasować tkaninę na lewej stronie.

☝️ Tak przygotowany ciuch lub jakikolwiek inny materiał jest gotowy do użytkowania. Ubrania pofarbowane farbami do ubrań śmiało można prać ręcznie lub w pralce, ale maksymalnie w trzydziestu stopniach.

 

Torba z namalowanym nadrukiem

 

Farby do tkanin w sprayu

✅ Jeśli chcemy wykonać na ubraniu czy butach jakiś fantazyjny, abstrakcyjny wzór to zamiast używania klasycznych farb do tkanin w słoiczkach czy tubkach, warto zdecydować się na farby do tkanin w sprayu.
✅ Do ich użycia nie potrzebujesz pędzla, wystarczy tylko spray. Musimy jednak wiedzieć o tym, że farby w sprayu nie są tak mocno kryjące jak te, które są w słoiczkach.

☝️ Mają rzadszą konsystencję i mniejsze krycie, które idealnie nadaje się do tworzenia esów floresów i innych, ciekawych oraz niepowtarzalnych wzorów na ciuchach.

 

Profesjonalne farby do tkanin

Jeśli chcesz spróbować zabawy z malowaniem tkanin sam lub ze swoim dzieckiem, nie musisz być profesjonalistą ❗️ Jednak warto zaopatrzyć się w profesjonalne farby do malowania tkanin, które nie mają wygórowanych cen, a pozwolą Ci na rozpoczęcie wspaniałej przygody jaką jest malowanie ubrań.
🎨 Dzięki farbkom lepszej jakości uzyskasz lepsze krycie, co sprawi, że malowanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze, bez konieczności nakładania kilku warstw w celu zakrycia materiału znajdującego się pod farbką.

➡️ W naszym sklepie internetowym znajdziesz zestawy do profesjonalnego farbowania tkanin, które zadowolą Cię swoją jakością oraz przystępną ceną.

 

Czy farby akrylowe nadają się do tkanin

Farby akrylowe świetnie nadają się do malowania na kartce, płótnie lub drewnie, ale czy będą odpowiednie do farbowania ubrań?
Otóż, farba akrylowa dobrze przylega do większości tkanin i łatwo nią malować po materiale, jednak po wyschnięciu na malowanej tkaninie tworzy się gruba skorupa, która często pęka i odpada.

🖌 Jest to więc nieodpowiedni rodzaj farb do malowania ubrań, ponieważ w rezultacie ich użycia, nie będzie możliwe noszenie pomalowanej koszulki czy kurtki. Farby akrylowe nie nadają się jako samodzielny środek do malowania tkanin, lepiej wybrać specjalnie do tego przeznaczone farbki do ubrań.

 

Farba do tkanin zestaw

✅ Jeśli decydujesz się na malowanie ubrań, warto wybrać cały zestaw farb do ubrań, w których znajdziesz wiele kolorów, potrzebnych do stworzenia pięknego obrazka na tkaninie. W najbardziej podstawowym zestawie, skierowanym dla dzieci, znajdziesz sześć podstawowych kolorów:

  🎨 żółta farba do tkanin,
  🎨 czerwona farba do tkanin,
  🎨 czarna farba do tkanin,
  🎨 niebieska farba do tkanin,
  🎨 zielona farba do tkanin,
  🎨 biała farba do tkanin.

Jeśli zdecydujesz się na bardziej profesjonalny zestaw, znajdziesz w nim minimum dwanaście kolorów, którymi jesteś w stanie stworzyć nawet najbardziej wyszukane dzieło.
➡️ W naszym sklepie online, znajdziesz wiele zestawów farb do tkanin, o różnej wielkości i od wielu marek.

 

Malowanie na materiale

 

Farby do tkanin – opinie

Malowanie ubrań może sprawić naprawdę wiele frajdy, zwłaszcza dzieciom, ale jest to także wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu i odstresowanie się dla osób dorosłych. 🖌
✅ Jak wcześniej wspominaliśmy, wiele osób traktuje to również jako źródło dochodu, wykonując takie zlecenia na zamówienie. Najlepszą opcją do malowania tkanin są właśnie farbki, specjalnie przeznaczone do malowania po ubraniach.

➡️ Oprócz tego, że najłatwiej dają się prowadzić pędzlem po materiale, po wyprasowaniu ubrania pozwalają na jego użytkowanie, czego nie można stwierdzić w przypadku innego rodzaju farb.

 

Farby do tkanin dla dzieci

⭐ Jeśli chcemy znaleźć dziecku całkiem nowe i ciekawe zajęcie, polecamy zakupić bezpieczne farby dla dzieci do malowania po ubraniach. Jest to fajny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem i rozwijanie jego kreatywnego myślenia oraz zmysłu artystycznego.
Bezpieczeństwo farbek polega na tym, że nie uczulają i są bezpieczne nawet dla alergików. ✅

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy farby do tkanin się spierają?

Jeśli w odpowiedni sposób nałożymy farbę, a po wyschnięciu zaprasujemy namalowany wzór, to ubranie bądź buty pomalowane farbami do tkanin nie będą się spierać. Trzeba pamiętać o tym, że najlepiej takie pomalowane ciuchy prać ręcznie lub w pralce, na delikatnym praniu, maksymalnie w trzydziestu stopniach.

Czy farby akrylowe nadają się do tkanin?

Jeśli chcemy, żeby nasz wzór był trwały i się nie spierał ani nie kruszył, warto wybrać specjalne farbki do ubrań. Farby akrylowe niestety nie nadają się do tkanin, ponieważ odpadają z ubrań i nie są trwałe.

Gdzie kupić farbę do tkanin?

Farbki do tkanin kupisz w artystycznych sklepach stacjonarnych lub internetowych. W asortymencie naszego sklepu internetowego również posiadamy takie farby.

Farby do tkanin – opinie

Farbki do tkanin z wyższej półki są doceniane i lubiane. Cechują się wygodą malowania i wysoką trwałością.

Jak usunąć farbę do tkanin z ubrania?

Zaschniętej i zaprasowanej farby już nie zmyjemy ani nie spierzemy z ubrania, ale właśnie o to w tym chodzi.

Jakie farby do tkanin wybrać?

Jeśli to Twoja pierwsza przygoda z malowaniem ubrań, najlepiej wyposażyć się w cały zestaw farbek, który zawiera kilka lub kilkanaście kolorów. To pozwoli na swobodne malowanie, bez konieczności mieszania poszczególnych barw.