Pióro dla dzieci

❤️ Na rynku dostępne są pióra kulkowe lub pióra wieczne. We wpisie opowiemy Ci nieco o najlepszym piórze dla dziecka zaczynającego przygodę ze szkołą i nauką pisania.
➡️ Przybliżymy Tobie nieco pióra różnych marek, takich jak Pelikan, Parker czy Zenith. Jeśli Twoje dziecko jest leworęczne, rozwiejemy wątpliwości i pomożemy Ci zdecydować się na najlepsze pióro dla leworęcznych dzieci.⭐
✔️ Na koniec porównamy kilka rodzajów piór dla dzieci i odpowiemy na ciekawe pytania, między innymi czy warto uczyć dziecko pisania piórem wiecznym?

 

Pióro dla dzieci

🔥 Pióro wieczne lub pióro kulkowe to podstawowy element wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty. Mały uczeń będzie uczył się tym przyrządem pięknie pisać, więc musi to być pióro, które zachęci dziecko do używania go. Jak powszechnie wiadomo, pióro uczy kształtować ładny i czytelny charakter pisma, jednak często rodzice stają przed dylematem – wybrać pióro wieczne czy kulkowe ❓

🔥Tutaj zdania są podzielone.
Pióro wieczne jest klasycznym potomkiem pióra gęsiego, używanego w dawnych czasach. Zakończone jest stalówką, którą dociskając w umiejętny i delikatny sposób, możemy nauczyć się naprawdę pięknie pisać. ⭐ Jest to dobry wybór na pierwsze pióro, ponieważ wymaga dokładności i wolniejszych ruchów, natomiast zdecydowanie nie nadaje się do szybkiego i niechlujnego bazgrania. Minusem jest to, że przy zbyt mocnym nacisku, atrament może wypływać ze stalówki i nieestetycznie brudzić papier. Na szczęście, w sklepie można kupić również zmaziki do atramentu.
Pióro kulkowe jest pewnym kompromisem pomiędzy długopisem, a piórem wiecznym. Z pewnością nie musimy martwić się o kleksy z atramentu, ponieważ nie posiada ono stalówki, ale końcówkę podobną do klasycznego długopisu. Pióro kulkowe jest wygodne w codziennym użytkowaniu, ale nie pozwala w taki sam sposób, jak pióro wieczne, kształtować charakteru pisma, ponieważ można prowadzić nim szybsze i niedokładniejsze ruchy. Wadą tego rodzaju artykułu piśmienniczego jest konieczność częstszego wymieniania naboi z atramentem, niż w przypadku pióra ze stalówką ❗️

✏️ W przypadku wyboru pierwszego pióra warto wybrać również takie, które będzie odpowiednio wyprofilowane. Zagłębienia w oprawce pozwalają na wygodniejszy chwyt, a dzięki temu bardziej komfortowe użytkowanie i prawidłowe trzymanie przyrządu w ręce. Dodatkowo, warto zdecydować się na pióro w ulubionym kolorze dziecka, które powinno być zadowolone z posiadania gadżetu, który mu się podoba.

 

Pióro ze stalówką dla dzieci 🖋

🎒 Przy kupnie pióra dla dziecka idącego do pierwszej klasy lub starszego, warto zastanowić się nad piórem wiecznym dla dzieci. Od pokoleń, w szkołach używano takich właśnie piór do nauki pisania, a później do wyrabiania pięknego charakteru pisma.
✔️ Na sam początek, najlepiej wybrać pióro mocniej wyprofilowane, z większymi wgłębieniami. Będzie ono lepiej układało się w dłoni dziecka i ułatwiało jego trzymanie. Dodatkowo, warto wspomnieć o tym, że pióro ze stalówką dla pierwszoklasisty powinno być lżejsze niż takie dla starszych dzieci lub dorosłych.

Pióro do pisania dla dzieci powinno mieć też raczej miękką stalówkę, która gładko i łatwo sunie po papierze, bez konieczności mocnego przyciskania do kartki. Musimy liczyć się z tym, że na początku przygody z pisaniem piórem, dziecko może zużyć więcej niż jedno pióro przez cały rok, ponieważ dopiero uczy się, jak obchodzić się z tym przyrządem oraz jak mocno może przyciskać stalówkę do papieru, żeby jej nie zniszczyć.

 

Pierwsze pióro dla dziecka ✍️

✏️ Pisanie po śladzie, czyli różne szlaczki i wzory zaczynają kreślić już przedszkolaki. Prawdziwa nauka pisania zaczyna się dla dzieci już w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Kompletując wyprawkę pierwszoklasisty, powinieneś zaopatrzyć swoje dziecko w jego pierwsze pióro do pisania.

➡️ W ofercie naszego sklepu znajdziesz pióra wieczne oraz pióra kulkowe, w różnych wzorach i kolorach. Wybierając pióro do nauki pisania dla 7 latka, który zaczyna swoją przygodę ze szkołą musisz pamiętać o tym, że przede wszystkim ma to być zachęta, a nie udręka.
Przyrząd obowiązkowo powinien być lekki oraz wygodny, czyli musi być przynajmniej lekko wyprofilowany. Dobrze jest też zdecydować się na grubsze pióro, którym łatwiej się pisze i wygodniej trzyma je w dłoni. Pamiętaj także o dokupieniu kompletu niebieskich wkładów z atramentem. Z takim zestawem Twoje dziecko może śmiało zacząć ćwiczyć pisanie.

 

Pióra kulkowe dla dzieci

 

Pióro Pelikan dla dzieci 🖊

⭐ Jeśli zdecydowałeś się już, jaki rodzaj pióra wybierzesz dla swojego dziecka, teraz stajesz przed wyborem marki. Pióra Pelikan są bardzo znane i lubiane, a to dzięki swojej wysokiej jakości oraz świetnym przystosowaniu dla małej, dziecięcej dłoni.
🔥 Szczególnym produktem tej marki, jest pióro Pelikan Griffix, które znajdziesz zarówno w wersji kulkowej, jak i ze stalówką. Strefa uchwytu jest odpowiednio wyprofilowana, więc zapewnia dużą wygodę i łatwość użytkowania.

✅ Wszystkie artykuły piśmiennicze Pelikan Griffix posiadają także taką samą średnicę oraz odległość pomiędzy uchwytem, a piszącą końcówką. W ofercie znajdziesz pióro dla dzieci praworęcznych, ale także dla dzieci leworęcznych, które różnią się jedynie profilem oprawki, ale pozwalają na wygodne pisanie zarówno lewą, jak i prawą ręką. Dodatkowo, pióra Pelikan posiadają wiele różnorodnych wersji kolorystycznych, które spodobają się każdemu dziecku.

 

Pióro Zenith dla dzieci 🎒

✔️ Poza wyborem pierwszego pióra w życiu dziecka, musimy pamiętać, że w kolejnych latach nauki starsze dzieci również piszą piórem. Właśnie dla uczniów starszych klas polecamy pióra wieczne lub kulkowe firmy Zenith.
✔️ Pióra te posiadają klasyczny, opływowy kształt i mają raczej cienką oprawkę. Te cechy sprawiają, że są przystosowane dla wprawionych już rąk, które mają za sobą przepisanych kilka zeszytów i wiele stron.

☝️ Pióra Zenith są bardzo przystępne cenowo, ale nie ustępują jakością piórom innych marek. W naszym sklepie internetowym znajdziesz zarówno wielokolorowe modele dla młodszych dzieci, ale także klasyczne i bardziej stonowane pióra dla starszych.

 

Pióro Parker dla dzieci 🖍

Pióra marki Parker kojarzą nam się przede wszystkim z dorosłymi osobami oraz pracą biurową czy kaligrafią. Pióro wieczne Parker sprawdzi się także również dzieciom, które mają już za sobą naukę pisania.
⭐ Jest to odpowiedni wybór dla starszych uczniów, którzy potrafią trzymać już pióro w dłoni oraz nie mają problemów z płynnym pisaniem.

➡️ W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli piór Parker, a te lżejsze oraz delikatniejsze, z pewnością świetnie sprawdzą się dla dzieci, które uczęszczają do szkoły podstawowej.

 

Nauka pisania piórem, dla dzieci

 

Pióro Schneider dla dzieci ❤️

✔️ Świetnym wyborem na pierwsze lub kolejne już pióro dla dziecka, będzie pióro kulkowe lub pióro wieczne Schneider. Dla pierwszoklasisty, który będzie uczył się pisać, polecamy zaopatrzyć się w pióro mocno wyprofilowane, które posiada gumowany uchwyt. Dzięki temu, nacisk na końcówkę piszącą jest mniejszy, co ułatwia pisanie i nie męczy ręki tak szybko.

✒️ Pióra Schneider znajdziesz zarówno w wersji dla dzieci leworęcznych, jak i praworęcznych. Niezwykle kolorowe i oryginalne wzornictwo jest ogromną zachętą do użytkowania pióra.

 

Pióro dla leworęcznych dzieci 🔥

Czym się różni pióro dla dzieci leworęcznych od pióra dla dzieci praworęcznych ❓ Problem osób leworęcznych podczas pisania piórem polega na tym, że dłoń jest notorycznie ubrudzona tuszem, ponieważ atrament nie nadąża z wyschnięciem, jak to działa, w przypadku używania długopisu.

✔️ Jednym z największym ułatwień, jest więc wygodny uchwyt, który minimalizuje ryzyko pobrudzenia tuszem dłoni oraz papieru.
✔️ Także stalówki w takich piórach są odmiennie wyprofilowane.
✔️ Dodatkowo, dla piór wiecznych oraz kulkowych, są dedykowane specjalne atramenty, które szybciej wysychają, co także pozwala na zminimalizowanie brudzenia tuszem.

➡️ W naszej ofercie posiadamy dobre pióra skierowane dla dzieci leworęcznych.

 

Ranking piór wiecznych dla dzieci

☝️ Zbierając wszystkie zgromadzone powyżej informacje w całość, jako pierwsze pióro do nauki pisania polecamy zdecydować się na pióro wieczne dla dzieci Pelikan lub Schneider. Obydwie marki posiadają specjalne pióra dedykowane dzieciom, które pierwszy raz będą miały styczność z tym przyrządem do pisania.

⭐ Specjalnie wyprofilowana,
gumowa oprawka,
grubszy obwód oraz
miękka stalówka
Sprawiają, że jest to idealny wybór na pierwsze pióro dla dziecka.

🔥 Dla starszych dzieci natomiast, polecamy wybór pióra wiecznego Parker lub Zenith, które dzięki klasycznemu kształtowi oraz niezwykłej jakości stalówce, pozwalają na kształtowanie pięknego charakteru pisma.
🔥 Są dedykowane dla osób wprawionych w pisaniu, ponieważ nie posiadają ułatwień w formie wgłębień na palce oraz miękkiej, gumowej oprawki.

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie pióro dla pierwszoklasisty?

Najlepiej wybrać takie pióro, które będzie wygodnie i komfortowo leżało w dłoni dziecka. Pomoże w tym gumowa oprawka, która dzięki mocnemu wyprofilowaniu będzie ułatwiała naukę pisania. Warto także pamiętać o tym, żeby pióro dla dziecka było lekkie i nie męczyło ręki i nadgarstka.

Pióro wieczne, co to?

Pióro wieczne to klasyczne pióro ze stalówką. Do jego używania potrzebujemy dobrej jakości atramentu. Pióro wieczne pozwala na kształtowanie pięknego charakteru pisma oraz jest świetne jako przyrząd do kaligrafii. Świetnie sprawdza się również do pierwszej nauki pisania.

Jakie pióro do nauki pisania?

Warto wybrać pióro, które będzie wygodne i łatwe w użytkowaniu. Najlepiej zdecydować się na pióro wieczne z miękką stalówką lub pióro kulkowe, które zapobiega brudzeniu atramentem rąk i papieru.

Jakie pióro na początek?

Pierwsza przygoda z piórem może być dosyć ciekawa, ale także sprawiać pewne trudności. Po to, żeby ułatwić dziecku oswojenie się z tym przyrządem, najlepiej wybrać kolorowe i przyjemne w użytkowaniu pióro przeznaczone specjalnie dla dzieci.

Pióro dla leworęcznych, czym się różni?

Pióro dla leworęcznych posiada specjalnie wyprofilowaną oprawkę oraz stalówkę, żeby zminimalizować ryzyko ubrudzenia dłoni i papieru tuszem. Dodatkowo, piórom dla osób leworęcznych dedykowane są naboje ze specjalnym atramentem, który schnie szybciej niż klasyczny tusz.