Kalka techniczna – jaką wybrać?

✅ Mamy dwa rodzaje kalki  – przezroczystą oraz czarną.

➡️ Kalka techniczna zwana inaczej kalką kreślarską, jest cienkim, prześwitującym papierem.
⭐ Ma równą i gładką powierzchnię, co sprawia, że rysowanie i cieniowanie na niej, jest łatwiejsze.
⭐ Jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia oraz przetarcia, dzięki temu można wielokrotnie zmazywać gumką ślady po ołówku.
⭐ Przezroczysta kalka techniczna przydaje się zazwyczaj uczniom, studentom architektury oraz zawodowym architektom czy projektantom. Świetnie sprawdzi się do rysunków technicznych lub projektów.

➡️ Drugi rodzaj kalki to kalka hektograficzna zwana inaczej kalką transferową, która jest wykorzystywana przy odbijaniu zmywalnych tatuaży lub do odwzorowywania projektów pod prawdziwy tatuaż. Świetnie nadaje się do ręcznego przerysowywania wzoru, który później można odbić na skórze za pomocą kalki technicznej.
Wynika z tego, że kalka techniczna i hektograficzna podczas tworzenia tatuażu, są nierozłączne. ⭐

Kalka techniczna, jak używać

✅ Użycie kalki technicznej jest bardzo proste – papier do kalkowania trzeba umieścić pomiędzy kartką uniwersalną u góry, a dolną kopią u dołu. Odpowiednio dociskając przyrząd do pisania sprawiamy, że atrament osadza się na kalce kopiującej.
Siłę nacisku trzeba wyczuć samemu tak, żeby odbicie było wyraźne.

➡️ W naszym sklepie online posiadamy kilka rodzajów kalk, między innymi kalkę techniczną czarną lub kalkę techniczną fioletową, które świetnie sprawdzą się do przenoszenia wzorów na tatuaż. Produkt ten jest w pełni bezpieczny dla człowieka, nie powoduje uczuleń na skórze.

 

Kalka techniczna A4

✅ W sklepach stacjonarnych oraz internetowych, dostępne są dwa rozmiary kalki – A4 oraz A3, czyli najbardziej popularne formaty dostępne na rynku.

Kalka techniczna A4 ma następujące wymiary: 29,7cm x 21cm. Rozmiar ten odpowiada wielkości papieru do drukarki.
W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje kalki w rozmiarze A4: maszynową, ołówkową, kreślarską oraz techniczną.

➡️ W zależności od własnych potrzeb, możesz wybrać konkretną ilość arkuszy – od 10 do 500. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kalki A4, kliknij tutaj.

Kalka Kalka techniczna A3

Format A3 to najprościej ujmując, dwa formaty A4. Wymiary kalki w rozmiarze A3 to 29,7cm x 42cm. ⭐ Jest to dosyć spory rozmiar, który sprawdzi się przy tworzeniu większych projektów architektonicznych, planów lub dużych wzorów tatuażu.

✅ W tym konkretnym wymiarze również znajdziesz wszystkie rodzaje kalek – ołówkową, kreślarską, techniczną i maszynową. Tutaj także masz możliwość wyboru ilości arkuszy.

➡️ Nasz sklep online jest doskonale wyposażony w tę kategorię artykułów, więc jeśli potrzebujesz kalkę techniczną A3, serdecznie zapraszamy do zakupu.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Co to jest kalka techniczna?

To inaczej kalka kreślarska. Jest przezroczystym papierem, na którym można sporządzać rysunki techniczne, głównie za pomocą ołówka lub tuszu.

Kalka techniczna, gdzie kupić?

Kalkę techniczną kupisz w każdym, stacjonarnym sklepie papierniczym lub artystycznym. Szeroki wybór kalek jest dostępny także w sklepach internetowych.