Jakie przybory geometryczne do szkoły?

✅ Przybory geometryczne są niezbędne na lekcjach matematyki, ale nie tylko… Oprócz podstawowych elementów szkolnej wyprawki, takich jak pióra, długopisy, ołówki, kredki, mazaki czy zakreślacze, obowiązkową jej częścią są również przybory geometryczne, które od zawsze towarzyszyły uczennicom i uczniom.

Jak równo podkreślić temat lekcji bez linijki ❓ Jak narysować okrąg bez cyrkla ❓ A zmierzyć kąt bez użycia kątomierza ❓
✅Jak widzisz, bez tych artykułów Twoje dziecko nie poradzi sobie z podstawowymi czynnościami, które są wykonywane na lekcjach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie dokładnie przybory geometryczne powinieneś kupić swojemu dziecku, które uczęszcza do szkoły, zapraszam do przeczytania artykułu.

 

Zestaw przyborów geometrycznych

✅Kompletując całą wyprawkę szkolną musimy wziąć pod uwagę, do której klasy chodzi dziecko, ponieważ uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej z pewnością nie potrzebują aż tylu przyborów szkolnych, w tym geometrycznych, co na przykład uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych oraz młodzież, która uczęszcza do szkół ponadpodstawowych.

✅Podstawą uczniowskiej wyprawki jest z pewnością plecak i piórnik, które pomieszczą wszystkie podręczniki, zeszyty i artykuły szkolne.
W piórniku powinno znaleźć się pióro i/lub długopis, ołówek, gumka do zmazywania, temperówka, korektor, nożyczki, kolorowe pisaki lub cienkopisy, klej i kredki.

Zestaw Matematyczny dla Ucznia

Oprócz tych produktów, które są zdecydowanie niezbędnie, przynajmniej dla młodszych uczniów, w piórniku powinny znaleźć się przybory geometryczne, które są potrzebne w szczególności na lekcjach matematyki, ale z pewnością mogą przydać się również na innych przedmiotach, chociażby na plastyce.
Obowiązkowe przybory geometryczne to:
linijka,
ekierka,
kątomierz,
cyrkiel.

✅Możesz wszystkie te przybory kupić pojedynczo lub w gotowych zestawach. Zazwyczaj, w kompletach pakowane są razem linijka, ekierka i kątomierz, a cyrkiel trzeba dokupić osobno.
Kupienie całego kompletu przyborów geometrycznych jest wygodniejsze i łatwiejsze niż dokupowanie wszystkiego pojedynczo, zwłaszcza, że w jednym zestawie wszystkie artykuły mają ten sam wygląd i są wykonane z tego samego tworzywa.

➡️ Na rynku i naszym sklepie internetowym dostępne są przybory geometryczne drewniane, przybory geometryczne metalowe czy elastyczne przybory geometryczne.
Wybór materiału należy do Ciebie i Twojego dziecka, ale od siebie polecam wybór drewnianych przyborów, które są ekologiczne i dosyć trwałe.

 

Przybory geometryczne nazwy

✅ Uczniowie zobowiązani są posiadać cztery przyborów geometrycznych w swojej szkolnej wyprawce: linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.

Potrzebne Przybory na Lekcji Matematyki

⭐ Linijka służy do rysowania prostych, półprostych, odcinków i figur geometrycznych, a także do podkreślania tematów.
⭐ Ekierka jest nam potrzebna do mierzenia kąta prostego oraz również pomocniczo, do rysowania figur geometrycznych oraz prostych równoległych i prostopadłych.
⭐ Cyrkiel jest niezbędny przy rysowaniu okręgów i kół, ⭐ a kątomierz to przybór geometryczny, który pozwala na mierzenie kątów.

 

Przybory geometryczne dla ucznia

➡️ Przybory geometryczne to niezbędnik każdego ucznia szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej. Są one jednak również potrzebne nie tylko dzieciom i młodzieży uczęszczającej na lekcje.
Przybory mogą być pomocne również dla studentów różnych kierunków, na których wymagany jest rysunek techniczny czy projektowanie.

☝️ Oprócz tego, architekci, projektanci czy budowlańcy również mogą potrzebować w swojej pracy różnych przyborów geometrycznych, a w szczególności linijki.
Będzie ona przydatna choćby przy rysowaniu na papierze milimetrowym.

 

Przybory geometryczne – jak wybrać odpowiednie

✅ Przede wszystkim musisz wybrać materiał z jakiego wykonane są przybory geometryczne i zastanowić się nad jego zaletami i wadami. Dla młodszych dzieciaków super rozwiązaniem będą elastyczne przybory geometryczne (linijka, ekierka, kątomierz), które są wykonane z materiału sztucznego, ale wytrzymałego i odpornego na wyginanie.

Najlepsze i Potrzebne Przybory na Lekcje Matematyki

✅ Są idealnym wyborem do nauki korzystania z nich i z pewnością posłużą na długi czas. Dla starszych uczniów wybrałabym drewniane przybory geometryczne, ponieważ są solidne, estetyczne oraz przede wszystkim – naturalne.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że łatwo się brudzą i nie zmyjemy z nich ołówka czy długopisu tak łatwo, jak w przypadku przyborów wykonanych z plastiku czy innego tworzywa sztucznego.

☝️ Co do cyrkla, polecam wybrać metalowy trzon z wymiennymi grafitami. Taki cyrkiel posłuży na długie lata, ponieważ metalowy korpus jest niezwykle wytrzymały, a możliwość wymieniania grafitu jest bardzo wygodną opcją.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie przybory geometryczne kupić do szkoły podstawowej?

Obowiązkowo, w szkolnej wyprawce muszą znaleźć się linijka, ekierka, kątomierz oraz cyrkiel.

Jakie przybory kupić do szkoły średniej?

Tak samo jak w przypadku uczniów szkoły podstawowej, uczniowie szkół średnich zobowiązani są posiadać linijkę, kątomierz, cyrkiel oraz ekierkę.

Jakie przybory geometryczne kupić na studia?

Wszystko zależy od kierunku studiów, ale dla studentów, którzy nie muszą wykonywać rysunków technicznych ani projektować, wystarczy po prostu linijka.