Dzień nauczyciela

Każdego roku na pewno zastanawiasz się, co można kupić nauczycielowi lub nauczycielce w podziękowaniu oraz z okazji ich święta. Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego prezentu z okazji Dnia Nauczyciela ❗️
🖋 Opowiemy o piórach i długopisach, które są naprawdę dobrym wyborem. Wspomnimy również o podarunkach dla wychowawców klasy oraz nauczycielek w przedszkolu. Dodatkowo, zaproponujemy kilka wierszyków i życzeń, które są niezbędnym elementem każdego święta. ⭐

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela jest nazywany od 1982 roku również Dniem Edukacji Narodowej. Święto przypada na dzień 14 października i podkreśla ono wiodącą rolę nauczycieli w jakości edukacji.
Dzień Nauczyciela nie jest jednak dniem wolnym od pracy. W tym szczególnym dniu warto pamiętać o wszystkich pedagogach, w szczególności o wychowawcach klas. Złożenie życzeń, ciepłe słowa i upominek dla nauczyciela będą z pewnością wspaniałym gestem, który zostanie ciepło przyjęty. ✅

🎒 W przedszkolach i szkołach podstawowych dzieci często biorą udział w przedstawieniach i występach z okazji Dnia Edukacji. W szkołach podstawowych i średnich przyjęło się obdarowywanie swoich wychowawców na koniec roku szkolnego, jednak Dzień Nauczyciela to ogólnopolskie święto, które warto uczcić dla podtrzymania tradycji oraz po to, żeby podkreślić jak ważną rolę pedagodzy odgrywają w edukacji dzieci i młodzieży.

 

Prezent dla nauczyciela

Oprócz życzeń i podziękowań, w Dzień Edukacji Narodowej warto obdarować nauczyciela jakimś oryginalnym prezentem.

⭐Jeśli chcemy wręczyć upominek dla każdego nauczyciela, który nas uczy, dobrym pomysłem jest kupienie kwiatów i wręczenie każdej nauczycielce na przykład róży czy słonecznika.
Inną propozycją na prezent na Dzień Nauczyciela mogą być czekoladki, bo kto z nas nie lubi słodkości ❓

Jeśli jednak ma być to prezent od całej klasy dla wychowawcy, warto pomyśleć nad czymś bardziej osobistym i będącym pamiątką na długi czas.
✅Personalizowany kubek na Dzień Nauczyciela to świetny pomysł. Można zamówić taki, na którym będzie zdjęcie całej klasy, z jakimś pamiątkowym podpisem. Kawa z takiego kubka będzie smakować o wiele lepiej.
✅Idealnym pomysłem na prezent jest też pióro lub długopis dla nauczyciela, które są nieodłącznym elementem w jego pracy. Dodatkowo, warto pomyśleć o wygrawerowaniu jakiegoś napisu lub daty na takim piórze lub długopisie, co sprawi, że będzie to nie tylko podarunek praktyczny, ale także niezwykle sentymentalny.

➡️ W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór artykułów piśmienniczych, które świetnie sprawdzą się w roli prezentu. Nie zapomnij o zakupie papieru ozdobnego do pakowania upominków lub torebki prezentowej, w które zapakujesz prezent. Wszystko, co potrzebne do pięknego opakowania, również znajdziesz w naszym sklepie.

 

Przykłay prezentów na dzień nauczyciela

 

Pióro dla nauczyciela

✒️ Zatrzymajmy się na chwilę przy pomyśle podarowania pióra wiecznego dla nauczyciela na Dzień Edukacji Narodowej. Przy wyborze pióra kierujemy się między innymi jakością wykonania, rozmiarem stalówki, ciężkością oraz wyglądem.

✅ Jeśli chcesz zdecydować się na najlepsze parametry i bardzo stylowy design, pomyśl nad wyborem pióra Parker dla nauczyciela. Jest to marka, która od momentu wejścia na rynek cieszy się dużą popularnością, aż do czasów dzisiejszych. Oprócz eleganckiego wyglądu, pióra te są wykonane z dużą dokładnością oraz precyzją, które pozwalają na niezwykle przyjemne użytkowanie.
✅ Jest to więc idealny prezent dla wychowawcy, który przez długie lata będzie cieszyć się z tak wyszukanego prezentu. Dodatkowo, wykonanie graweru na piórze to fajny pomysł na stworzenie niezapomnianej pamiątki.
✅ Modele Parker Urban w zestawie posiadają etui oraz są zapakowane w pudełko, którego nie trzeba pakować w ozdobny papier.

➡️ Kolekcję tę oraz wiele innych, znajdziesz na naszej stronie internetowej. Posiadamy szeroki wybór piór, które świetnie sprawdzą się na prezent z okazji Dnia Nauczyciela, ale również na inne okoliczności.

 

Długopis dla nauczyciela

🖊 Jeśli Twój wychowawca jest zwolennikiem pisania długopisem, idealnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Nauczyciela będzie długopis Parker. Jest to marka ciesząca się dużym uznaniem i popularnością wśród miłośników pisania ręcznego.
🖊 Wybór długopisu Parker z grawerem dla nauczyciela z okazji Dnia Edukacji Narodowej będzie świetnym prezentem, który jest pomocny w pracy, ale także stanowi pamiątkę, która będzie przypominała wychowawcy o swoich wspaniałych uczniach.

➡️W naszej ofercie posiadamy ogromny wybór długopisów Parker – czarne, złote czy srebrne modele, które sprawdzą się zarówno dla nauczycielek, jak i nauczycieli. Warto pomyśleć nad zestawem Parker Urban GT, w którym oprócz długopisu znajdziemy również etui na karty, a wszystko to opakowane w eleganckie pudełko. Taki komplet będzie wspaniałym prezentem od całej klasy dla wychowawcy.

 

Prezent na Dzień Nauczyciela dla wychowawcy

✅ Wychowawca klasy to nie tylko nauczyciel, który przekazuje wiedzę swoim wychowankom, ale również autorytet, przyjaciel oraz osoba, która wpaja wiele cennych wartości naszym dzieciom. Warto podziękować za to wszystko, szczególnie podczas święta pedagogów, czyli w Dzień Nauczyciela.
✅ Oprócz złożenia najpiękniejszych życzeń, miłym gestem jest także wręczenie podarunku od całej klasy. Dobrym wyjściem jest zbiórka pieniężna od każdego rodzica, dzięki temu wystarczy, że każdy dołoży niewielką kwotę i można zakupić naprawdę świetny prezent.

☝️ Fajnym pomysłem na prezent dla wychowawcy na Dzień Nauczyciela jest zakup długopisu lub pióra, które są praktycznym upominkiem, a dodatkowo przez długie lata będą przypominać nauczycielowi o swoich wychowankach.
Klasycznym prezentem jest bukiet kwiatów, które cieszą swoim pięknym wyglądem oraz zapachem.

 

Prezent dla nauczyciela przedszkola

14 października nie możemy zapomnieć także o prezencie dla nauczycielek z okazji Dnia Nauczyciela, który obchodzi się również w przedszkolu. Panie uczące i opiekujące się naszymi dziećmi w przedszkolach także obchodzą wtedy swoje święto i z tej okazji warto podarować im jakiś upominek, który umili ten dzień. 👶
Nieważne czy będzie to bukiet świeżych kwiatów, czy opakowanie czekoladek. Wręczone razem z życzeniami od maluchów, z pewnością wywołają wiele uśmiechu i radości na twarzach nauczycielek.
⭐ Świetnym pomysłem będzie również nauczenie dziecka krótkiego i łatwego wierszyka, który będzie mógł wyrecytować swojej Pani.

Dzień Nauczyciela, pomysły na prezenty

Życzenia na Dzień Nauczyciela

☝️ Każde święto kojarzy nam się z prezentami oraz życzeniami… Warto więc również złożyć życzenia z okazji Dnia Nauczyciela swoim pedagogom i wychowawcom. Każda nauczycielka oraz nauczyciel, w przedszkolu lub szkole podstawowej czy średniej, z pewnością ucieszą się kiedy dostaną życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. ⭐
Poniżej proponujemy kilka krótkich wierszyków oraz życzeń na Dzień Nauczyciela, które będą odpowiednie do wyrecytowania dla przedszkolaków, ale też uczniów podstawówki.

 

✅ Dziś składamy naszej Pani najpiękniejsze życzenia:
Dużo zdrowia, szczęścia i cierpliwości,
Niech się Pani dużo uśmiecha i nigdy na nas nie złości.

✅ Naszej Pani dziś składamy
Radosne życzenia:
Zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia.
Aby zawsze świeciło słońce
I uśmiech był na twarzy,
Aby wszystko się spełniło
O czym Pani marzy!

✅ Choć jesteśmy jeszcze mali,
To już bardzo dużo wiemy.
Za to naszym Nauczycielkom
Pięknie dziękujemy!

 

Laurka dla nauczyciela

Świetnym pomysłem na dodatek do życzeń, zwłaszcza dla mniejszych dzieci, będzie kartka z okazji Dnia Nauczyciela, najlepiej wykonana własnoręcznie.
✍️ Rysowanie, wyklejanie i kolorowanie może sprawić dzieciom wiele radości, zwłaszcza jeśli mają świadomość, że jest to upominek dla ważnej dla nich osoby, jaką jest pani nauczycielka lub wychowawczyni.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Kiedy jest Dzień Nauczyciela?

Dzień Nauczyciela, inaczej zwany Dniem Edukacji Narodowej, przypada na dzień 14 października.

Jaki prezent na Dzień Nauczyciela?

Jaki kupić prezent na Dzień Nauczyciela, zależy od tego czy jest to prezent od ucznia dla każdego nauczyciela, który go uczy, czy może podarunek dla wychowawcy od całej klasy. Jeśli jest to pierwsza opcja, warto pomyśleć nad kwiatami lub czekoladkami. Jako prezent dla wychowawcy warto wybrać coś bardziej osobistego i przemyślanego, na przykład pióro lub długopis z grawerem albo spersonalizowany kubek.

Czy Dzień Nauczyciela jest ustawowo wolny?

Dzień Nauczyciela nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Co można zrobić na Dzień Nauczyciela?

Oprócz zakupu prezentu, warto złożyć nauczycielowi życzenia. Fajnym pomysłem są gotowe wierszyki i rymowanki, których łatwo się nauczyć.

Jakie kwiaty na Dzień Nauczyciela?

Bukiety z okazji Dnia Nauczyciela mogą składać się z jednego lub wielu gatunków kwiatów. Najpopularniejszymi kwiatami są róże, słoneczniki czy tulipany.